Sahibinden’in km filtresini kaldırması sosyal medyada büyük tepki çekti!

Sosyal medyada bir vatandaş sahibinden.com sayfasında km ye göre sıralama yapabildiğini ancak aramaya gelince km filtresini göremediğini ileri sürdü. Fark ettiği olay karşısında hayrete düşen vatandaş çareyi durumu paylaşmakta buldu.

featured
service

Her gün binlerce kez tıklanan sayfalardan biri olan ‘Sahibinden‘ hakkında kimsenin fark etmediği bir durumu ortaya çıkaran vatandaş başından geçenleri sosyal medyaya taşıdı.

Sahibinden.com sayfasında km ye göre sıralama yapabildiğini ancak aramaya gelince km filtresini göremediğini ileri süren vatandaş durumu şöyle açıkladı:

‘Bugün itibariyle farkettiğim olay. Km ye göre sıralama yapabiliyorsunuz ancak aramaya gelince km filtresi yok. Yani artık km görebilmek için tek tek ilanların içine girip bakmak gerekiyor. 6001 km olan araçları saklamak için yapılmış bir hamle sanırım.’

Durumu anlamaya çalışan sosyal medya kullanıcıları km filtresinin kaldırılmasını pek doğru bulmadı. Arama yapmak isteyenleri daha fazla uğraştıracak olan bu durum tartışma konusu oldu.

SAHİBİNDEN’DEN GERİ ADIM

Durumu fark eden vatandaş olayı sosyal medyaya taşımaya karar verdi. Km filtre özelliğinin kaldırılması büyük tepki çekti ve sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Sahibinden sosyal medya baskısına dayanamadı ve çareyi geri adım atmakta buldu. Filtre özelliklerinin geri geldiğini haber veren vatandaş olayı çözüme kavuşturdu.

Sosyal medyada kafaları karıştıran konu hakkında şu yorumlar yapıldı:

her şeyin hilesini hurdasını bulan bir millete ayak uydurmaya başlamışlar. galerici koruma sitesi olmuş.

çok kötü olmuş bu özelliğin kaldırılması, çözüm değil ama belki işe yaraması açısından mobil uygulamada liste görünümü “detaylı liste” şeklinde seçilirse, listeleme sayfasında km bilgisi de görünüyor.

sarı sitenin suçu yok satıcılar ve galericiler yapıyor diyenlere kapak olsun.

düzenleme getirilmesine karşıydım.

şu hareket sonrası destekliyorum.

sitesi batasıcalar…

hırsımı alamadım
artık tekel olduklarının farkındalar ve tekeli bozulmasın diye kan emici galericilerin taleplerini getirmekten beis duymuyorlar.

senelerdir kullandığım, araç sattığım, araç aldığım, ikinci el ürün aldığım, ev kiraladığım, satılık ev aradığım, google yer işaretleri çubuğunda senelerdir ön sıralarda duran siteden üyeliğimi iptal ettirdim.

umarım bir update sırasında arada kaynamıştır. yoksa bildiğin rezalet.

 

Sahibinden’in km filtresini kaldırması sosyal medyada büyük tepki çekti!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir