Kılıçdaroğlu’nun koltuk sevdası hastalığa mı dönüştü? AK Parti’yi hedef aldı

Seçim hezimeti sonrası koltuğundan kalkmayan Kemal Kılıçdaroğlu'na CHP'li seçmenler istifa çağrısında bulunmuştu. Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik istifa çağrısı yapanları hedef alan Özgür Özel, "Ben Kılıçdaroğlu istifa etsin diye bir tartışma duymuyorum. Sosyal medyada Kılıçdaroğlu istifa etsin diyenlerin altını kazıyın ya AK Partili ya Cumhur İttifakı'ndan" dedi.

featured

Türkiye tarihi seçimi geride bıraktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kez daha ezici bir üstünlükle seçilirken seçim hezimetine alışık olan muhalefette ise durum hiç iç açıcı değil.

KILIÇDAROĞLU “İSTİFA” ÇAĞRILARINA KULAK ASMADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yapılan istifa çağrılarına kulak asmayarak ‘devam’ mesajı verdi.

Seçim mağlubiyeti sonrası değişim talebinde bulunan muhalif seçmen ise Kılıçdaroğlu’nun bu tavrına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’ndan günlerdir herhangi bir açıklama gelmezken, CHP Grup Başkanı Özgür Özel tepkili muhalifleri suçladı.

ÖZGÜR ÖZEL KILIÇDAROĞLU’NUN İSTİFASINI İSTEYENLERİ HEDEF ALDI

Bugün FOX TV’de İlker Karagöz’le Çalar Saat programına konuk olan Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesini isteyenleri hedef aldı.

Özel, “Ben Kılıçdaroğlu istifa etsin diye bir tartışma duymuyorum. Sosyal medyada Kılıçdaroğlu istifa etsin diyenlerin altını kazıyın ya AK Partili ya Cumhur İttifakı trolü çıkar.” dedi.

“SAYIN GENEL BAŞKANIN İSTİFASI İLE İLGİLİ BİR TARTIŞMA DUYMUYORUM”

Özel açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Genel Başkanın istifası ile ilgili bir tartışma duymuyorum. Partiler seçimi çok kötü sonuçla kaybedersiniz, fahiş hata sonucu kaybedersiniz lider istifa eder gider. CHP, yüzde 52’ye 48 bitmiş bu seçim. Alınmış 25.5 milyon oy ve aldığımız oyların beklentileri, korkuları, endişeleri, umutları ve onları umutsuz bıraktığınızda karşınızdakinin nasıl zalim olduğunu bildiğiniz için. Biz bu seçimi 58’e 42 kaybetsek, başka bir iktidar davranışı refleksi görürsünüz. Şimdi başka, dağılıp paramparça olursak başka, bir arada dimdik olursak başka.

AK PARTİLİLERİ HEDEF ALDI

“Parti içinde ‘Kemal Kılıçdaroğlu istifa etsin’ diyen yok ama Twitter’da sosyal medyada var. Alınan sonuç Genel Başkanı rencide edecek, istifa çağrıları yapacak sonuç değil. Genel Başkan’a parti içi ve parti dışında gelen en çok mesaj ‘siz elinizden geleni yaptınız, hakkımızı size helal ediyoruz’. Efendim Kemal Kılıçdaroğlu istifa edecek mi etmeyecek mi? Kemal Kılıçdaroğlu değerlendirmesini, okumalarını yapıyor. Bundan sonraki süreçle ilgili takvimi hazırlıyor. Yangından mal kaçırmıyoruz. Şu anda sosyal medyada altını kazıyın. Mesela seçimden önce hangi mesaj atmış? Bugün umutsuzluk yayan, CHP nefreti yayan hesapları kazıyın, 14 Mayıs günü veya 13 mayıs günü neyi paylaşmış. Altından göreceksiniz ya AK Parti trolü ya Cumhur İttifakı sempatizanı ya da yandaş gazetenin bilmem şeyi…”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir