AK Parti Viranşehir Belediye Başkan adayı Salih Ekinci Kimdir?

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Viranşehir Belediye Başkanlığı için yeniden aday gösterildi.

featured

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Viranşehir Belediye Başkanlığı için yeniden aday gösterildi.

salih ekinci facebook

SALİH EKİNCİ KİMDİR?

05 Şubat 1982 yılında Şanlıurfa İli Viranşehir İlçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Viranşehir İlçesinde tamamladı. Şanlıurfa Lisesini bitirdi. 2001 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitkisel Üretim Bölümüne kayıt yaptırıp, Ocak 2006 yılında bitirdi. 2006 yılından itibaren Şanlıurfa İli Viranşehir İlçesinde; Ziraat Mühendisi olarak Zirai İlaç Bayiliği yapmaktadır. Aralık 2017 yılında TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Viranşehir Ziraat Mühendisleri Derneği Kurucu Üyesidir. 2010 yılından itibaren AK Parti Viranşehir İlçe Başkanlığı Üyeliği devam etmektedir. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça, İyi düzeyde Kürtçe bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

31 Mart 2019 Mahalli Yerel Seçimlerde Viranşehir İlçe Belediye Başkanlığı için müracaat etmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımızın ve AK Parti Genel Merkezinin onayı ile Viranşehir İlçe Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmiştir. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan genel mahalli idareler seçiminde Viranşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

MİSYON VE VİZYONU

*İlçemizde yaşam kalitesini artırmak için belediyecilik hizmetlerini vatandaşların talep ve önceliklerini dikkate alarak, insan odaklı, çevreye duyarlı ve katılımcı bir anlayışla yerine getirmek.

*Güçlü sanayisi, tarım ve hayvancılığı, lojistik yatırımları, turizmi ve çevreye duyarlı kentleşmesini tamamlamış, yaşanabilir, güvenli ve mutlu bir Viranşehir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir