6 Şubat Pazartesi İstanbul’da okullar tatil mi? Vali Ali Yerlikaya’dan flaş açıklama

İstanbul'da okulların tatil durumu hakkında son dakika gelişmeleri merak ediliyor. 6 Şubat yani yarın okullarda 2.dönem başlayacak. İstanbul'un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini gösterdi. Soğuk hava koşullarım ve kar yağışı nedeniyle İstanbul'da okullar 6 Şubat Pazartesi günü tatil edildi.

featured

İstanbullular olumsuz hava şartlarına karşı kendini hazırladı. Sosyal hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı beklenirken öğrenciler, 6 Şubat’ta okulların tatil olup olmayacağını da sorguluyor.

Meteoroloji 5 günlük hava durumu tahminini yayınladı. Peki İstanbul’da yarın (6 Şubat) okullar tatil mi? Okullar ne zaman açılacak?

OKULLAR TATİL Mİ?

Tatil duyuruları için gözler İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya çevrildi. Yerlikaya, okulların tatil edildiğini açıkladı.

Meteoroloji tahminlerine göre; İstanbul’da Pazar, Pazartesi ve Salı günü kar yağışı bekleniyor.

Benzer Haberler
gaziantep-okullar-tatil-mi
6 Şubat Pazartesi Gaziantep’te okullar tatil oldu mu? İstanbul ve Ankara’da okullar tatil mi?
5-subat-pazar-motokurye-yasak
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan flaş açıklama: ‘18.00’dan sonra motokurye ve motosiklet yasak’
kar-yagisi2
Pazar günü İstanbul’a kar geliyor! 6 Şubat Pazartesi okullarda tatil beklentisi

AKOM’DAN UYARI

AKOM’dan yapılan açıklamada, pazar günü sabah saatlerinden itibaren soğuk havanın etkisine girecek İstanbul’da, Perşembe gününe kadar aralıklarla kar yağışı beklendiği belirtildi.

Hafta boyunca Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu İstanbul’un, pazar günü sabah 08.00’den itibaren Sibirya kökenli daha soğuk bir havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. İBB AKOM verilerine göre; soğuk hava kuzeyli rüzgarların (Karayel, Yıldız) 60-80km/s hızla fırtına şeklinde esmesiyle şehre giriş yapacak. Soğuk hava nedeni ile hâlihazırda 5-7°C’ler civarında seyreden sıcaklıklar kar değerlerine -1, 3°C gerileyecek. Soğuk hava ve fırtınanın beraberinde, il genelinde karla karışık yağmur ve kuvvetli kar yağışı geçişlerinin yaşanması bekleniyor.

Pazar sabah saatlerinden itibaren şehir merkezinde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde görülmesi beklenen yağışların kuzey ve yüksek kesimlerde (Çatalca, Arnavutköy, Çekmeköy, Beykoz, Şile, Aydos ) kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra il genelinde fırtına ile birlikte yer yer kuvvetli kar şeklinde etkili olmaya devam etmesi bekleniyor.

Perşembe sabah saatlerinde kadar İstanbul üzerinde etkili olması beklenen Sibirya kökenli soğuk hava dalgası nedeni ile sıcaklıkların yer yer 0°C ve altına gerileyebileceği, beraberinde buzlanma ve don olayları ile birlikte kuvvetli, yer yer yoğun kar yağışı geçişlerinin yaşanabileceği tahmin ediliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir