Boykot gelince insafa geldi! Starbucks’tan Türkiye’ye deprem yardımı kararı

Popüler kahve zinciri Starbucks, Kahramanmaraş merkezli 10 şehri vuran deprem felaketi ile ilgili olarak sosyal medyada paylaşım yapmaması sebebiyle eleştiri konusu olmuştu. Starbucks yetkilileri konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

featured

Kahramanmaraş‘ta meydana gelen ve 10 ilimizi doğrudan etkileyen depremle ilgili arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Depremle ilgili çok sayıda kişi ve kuruluş taziye mesajlarını paylaşırken, bölgede faaliyet gösteren Starbucks’un herhangi bir paylaşım yapmadığı iddiası büyük tepki çekti.

starbuck boykot kararı

STARBUCKS’TAN AÇIKLAMA GELDİ 

Starbucks‘tan iddialara ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada uzun vadeli destek planları için Starbucks Foundation başvurusu yapıldığı ve yardım için bütçe netleştirilmesinin beklendiği bildirildi. Bütçenin netleşmesinin ardından kapsamlı bir destek verileceği de söylendi. Şimdiye kadar hiçbir paylaşım yapılmamasının sebebinin ise ‘etik değerlere uymaması’ olduğu ifade edildi.

Benzer Haberler
saruhan-bolat-giresun
Spor dünyası yasta! Futbolcu Saruhan Bolat da depremde vefat etti
kahramanmaras-deprem-bilancosu
Bilanço ağırlaşıyor: Depreminin dördüncü gününde can kaybı 16 bin 546’ya yükseldi
zuhal-topal-kuzeni-oldu
Depremde akrabalarını kaybeden Zuhal Topal’dan acı dolu paylaşım: ‘Yüreğim dağlandı’
haluk-levent-ahbap
Haluk Levent ve ünlü isimler AHBAP Derneği ile deprem bölgesi için seferber oldu

‘ÇIKARILACAK BÜTÇEYİ BEKLİYORUZ’

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Süreç boyunca depremzedelere destek olmak için elimizden gelenleri yapacağız. Starbucks Foundation’dan gelecek miktarın açıklamasını bekliyoruz. Alshaya Grubun da bağışı olacak mutlaka. Alshaya Grubu sadece Türkiye için değil Suriye için de çeşitli fonlar oluşturuyor.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir