Tarlabaşı’nda kadınlara tacizi engelleyen esnafa silahlı saldırı

Beyoğlu’nda iki kişi market önündeki yabancı uyruklu kadınları taciz etti. Market sahipleri şüphelilere müdahale etti. Bir süre sonra geri gelen kişiler market sahiplerine silahlı saldırıda bulundu.

featured
service

Olay, Tarlabaşı Bulvarı’nda saat 10.00 sıralarında meydana geldi. 2 kişi, kaldırımda duran 4 yabancı uyruklu kadını taciz etmeye başladı.

Bir süre sonra 2 kişi kadınları tekmelemeye başladı. Kadınlar markete sığındı. Market sahipleri araya girerek önce sözlü olarak iki kişiyi uyardı. Bir süre sonra arbede yaşandı. Buradan ayrılan şüpheliler silah alıp geri geldi ve çalışanlara ateş etmeye başladı.

Sokakta bulunanlar sağa sola kaçışırken çalışanlar büfeye kaçarak dolabın arkasına saklandı.

Şüpheliler kaçarken, markettekilerden biri silahla peşlerinden ateş açtı. Olayda yaralanan olmazken, yaşananlar kameraya yansıdı.

“BEN KADINLARI KORUMAK İSTEDİM; BAŞKA AMACIM YOKTU”

Görgü tanığı Kasım Kutluca, “Ben kadınları korumak istedim. Başka amacım yoktu. Esnafım ben burada. Bize sığınan olduğu zaman müdahale ediyoruz. Kadınlar yürüdü gitti. Benim çocuklarıma bir şey olsaydı bunun hesabını kim verecekti? Tarlabaşı’nda bu nasıl bir eşkıyalıktır” diye sitem etti. (DHA)

Tarlabaşı’nda kadınlara tacizi engelleyen esnafa silahlı saldırı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir