Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanındaki “namus” sahnesine Demet Akalın’ndan sert tepki

Yalı Çapkını'nın merakla beklenen 35. bölümünden fragman yayılandı. Fragmanda Tarık'ın "Namus meselesi başka mesele! Babası olarak temizlemek senin boynunun borcu" diyerek Kazım'a silah uzatması Demet Akalın başta olmak üzere tüm izleyiciyi kızdırdı. Diziye "#Şiddetedurde" etiketiyle tepki yağdı.

featured

Başrollerini Mert Ramazan Demir ve Afra Saraçoğlu’nun paylaştığı Yalı Çapkını‘nın 35. bölümü ilk fragmanı yayınlandı. Şiddetin ön plana çıktığı fragman izleyicileri kızdırdı.

Ferit’in yanına giderek Seyran’a tokat atarak yalıdan alan Kazım, kızını Gaziantep’e götürme kararı aldı. Ferit duruma karşı çıkarken Kazım Ağa da “Kes sesini! O kız yüzünden abinin sebebi oldun sen” diyerek tepki gösteriyor. Orhan da Ferit’e sinirlenerek “Senin yüzünden oğlumu kaybettim. Yine senin yüzünden babamı kaybedemem” diyerek resti çekiyor.

Seyran’la evlenmek isteyen Tarık ise Orhan’a gözdağı vererek “Oğlunuza sahip çıkın. Seyran’dan uzak dursun. Yakın zamanda bir oğlunuzu toprağa verdiniz. Diğerini vermek istemezsiniz diye düşünüyorum” diyor. Daha sonra Kazım’ın yanına giden Tarık, “Seyran dün gece neredeydi? Namus meselesi başka mesele! Babası olarak bunu temizlemek senin boynunun borcu” diyerek silah uzatıyor.

DEMET AKALIN’DAN SERT ELEŞTİRİ

Fragmandaki namus meselesi sahnesi izleyicilerin tepkisini çekti. Diziyi yakından takip eden şarkıcı Demet Akalın da tepki göstererek “Bu dizi Antep’te başladı. Oranın dokusu Ferit’in sempatikliği, aralarındaki uyumsuzluğun uyumunu biz sevdik, bayıldık bu ikiliye. Lütfen tadını kaçırmayın, gidin oyuncularınızı başka işte parlatın. Bu ne ya sahne saatimi değiştiriyorum ben Seyran için. Oğlum biz kadına şiddete hayır diyoruz, siz en sevdiğim dizide ‘kızı vur diyorsunuz!’ Harbi iyi değilsiniz” dedi. Birçok izleyici de Twitter da “#Şiddetedurde” etiketi açarak dizide artan kadına şiddet ile namus sahnesini eleştirdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir