Tamer Karadağlı’dan Merve Dizdar’ın Cannes konuşmasına tepki

Tamer Karadağlı, Merve Dizdar'ın Cannes'daki sözleriyle ilgili eleştirilerde bulundu. Karadağlı, "Kendisi Fransa'nın yıllarca işgal ettiği Cezayir için de aynı şeyleri düşünüyor mu? Cezayirli kız kardeşleri için de geçerli mi söyledikleri?" dedi.

featured

Cannes’da “en iyi kadın oyuncu” ödülüyle büyük bir başarıya imza atan ilk Türk kadın olan Merve Dizdar’ın konuşmasına bir tepki de Tamer Karadağlı’dan geldi.

“GÖĞSÜM KABARDI”

Önce başarılı oyuncuyu tebrik eden Karadağlı, ardından bir dizi eleştiride bulundu.

Karadağlı’nın Instagram’da yaptığı paylaşım şöyle:

“Merve Dizdar’ı aldığı ödülden dolayı yürekten kutluyorum. Çok büyük bir başarı. Gerçekten hem bir meslektaşı olarak hem de bir Türk vatandaşı olarak inanılmaz gurur duydum. Göğsüm kabardı.

“CEZAYİRLİ KIZ KARDEŞLERİ İÇİN E GEÇERLİ Mİ SÖYLEDİKLERİ?”

Amaaa…konuşması için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kendisi Fransa’nın yıllarca işgal ettiği Cezayir için de aynı şeyleri düşünüyor mu? Cezayirli kız kardeşleri için de geçerli mi söyledikleri? (Çünkü ödülü Fransa’da alıyor) Ya da çocukları zorla dağa kaçırılmış Diyarbakır Anneleri için geçerli mi söyledikleri? Yurt dışında böyle bir ödül alırken onu bu ödüle taşıyan bu ülkenin okulları, bu ülkenin televizyon kanalları. Hele ki en popüler işi TRT’de yayınlanan dizisi. Şimdi en popüler işini devletin kanalında yapıp, milyonların kalbini kazanıp, para kazanıp, sonra yurt dışında böyle önemli bir ödül alıp, devletini, ülkesini ilk fırsatta şikayet etmesi bana doğru gelmiyor…

Ama yiğidi öldür, hakkını yeme… Göstermiş olduğu oyunculuk başarısından dolayı kendisini bir kez daha yürekten kutluyorum…”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir