Polis memuru Nagihan Ekiz’in intiharıyla ilgili inceleme başlatıldı! Mersin Valiliği’nden açıklama…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’in Mezitli ilçesinde görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz, 27 Eylül günü intihar etti.

Nagihan Ekiz’nin babası Adil Ekiz, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda kızının intiharına ilişkin hakaret iddiasında bulundu.

“İKİ SAATLİĞİNE ARKADAŞININ YERİNE BAKTI”

Emekli başkomiser olduğunu belirten Adil Ekiz, kızının Mersin Emniyet Müdürlüğü Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü Silah Ruhsat Şubesi’nde görevli olduğu gün, Mezitli AK Parti İlçe Başkanlığı’nda görevli polis memurunun rahatsızlandığını ve hastaneye gittiğini, iki saatliğine kızını onun yerine gönderdiklerini belirtti.

Mersin’de polis memuru Nagihan Ekiz intihar etti! AK Parti Mezitli İlçe Başkanı ve ekibi hakkında mobbing iddiaları…

MERSİN VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Babanın bu paylaşımından sonra Mersin Valiliği olayla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Nagehan Ekiz’in, 26 Eylül’de intihar etmesiyle ilgili bazı haber siteleri ile sosyal medya platformlarında paylaşımların yer aldığı belirtildi.

Mersin’de intihar eden polis Nagihan Ekiz’in babası Adil Ekiz’den Ali Mahir Başarır’a tepki: “Üzüntümü siyasi malzeme yapmayın”

“MERHUMUN YAZILI VE SÖZLÜ ŞİKAYETİ YOKTU”

İnternetteki bazı paylaşımların üzüntüyü daha da artırdığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Öncelikle Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür. 27 Ağustos’ta Mezitli’de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında merhume burada bir defaya mahsus görevlendirilmiştir.

Bu süre içinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına, herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır.”

Olaydan sonra inceleme başlatıldığı belirtilen açıklamada, “Konuyla ilgili olarak merhumenin intiharından sonra emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine 27 Eylül’de tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır. Merhumenin acılı ailesine ve polis teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz.” ifadesi kullanıldı.

Mersin

Polis memuru Nagihan Ekiz’in intiharıyla ilgili inceleme başlatıldı! Mersin Valiliği’nden açıklama…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.