Kuşadası’nda kan donduran vahşet! Yavru köpekleri önce zehirleyip sonra derilerini yüzmüşler…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın’ın Kuşadası ilçesine bağlı Kadınlar Denizi Mahallesi’ndeki Kemer Caddesi üzerinde bulunan Nuri Küçükbayram Parkı çevresinde, bölge sakinlerinin düzenli olarak beslediği 4 yavru köpeği yerde cansız olarak yatması vatandaşlarda şüphe uyandırdı.

Zavallı köpeklere yaklaşan hayvanseverler karşılaştıkları manzara ile dehşete düştü.  Köpeklerin durumunu görenler acilen olayı Kuşadası Belediyesi’ne bildirdi.

ZEHİRLEYİP DERİLERİNİ YÜZMÜŞLER

İhbar üzerine bölgeye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı hayvan ambulansı olan ‘Haybulans’ ekipleri sevk edildi. Olay yerine ulaşan ekipler, yaptıkları ilk incelemede yavru köpeklerden 4’ünün önce zehirlendiğini, ardından 1’inin derisinin baş kısmına kadar yüzüldüğünü belirledi.

Yavru köpeklerin cansız bedenleri veteriner hekim kontrolünde Kuşadası Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülürken, polis de olayla ilgili soruşturma başlattı.

BELEDİYE BAŞKANI: BİZZAT ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yaptığı açıklamada yaşanan vahşeti kınadı.

Başkan Günel’in açıklaması şu şekilde:

“Bugün sabah saatlerinde üzücü bir haber ile sarsıldık. 4 tane, henüz 3 aylık yavru sokak köpeği ne yazık ki zehirlenerek öldürülmüş. Bunu yapan ya da yapanların insanlıktan nasibini almamış cani ruha sahip olduğuna şüphe yok. Kentimizde tüm canlılar yaşam hakkına sahiptir.

Dün olduğu gibi bugün ve yarın da Kuşadası Belediye Başkanı ve bu kentin bir ferdi olarak sokak hayvanlarımızın yaşam hakkının savunucusu ve koruyucusu olacağım. 4 yavru köpeği öldürenlerin yakalanarak adalet önünde hesap vermesi için bizzat şikayetçi olacağım.”

Kuşadası’nda kan donduran vahşet! Yavru köpekleri önce zehirleyip sonra derilerini yüzmüşler…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.