Kuzeni Aslan Karakaş’a ikinci eş olmayı reddettiği için kurşun yağmuruna tutulan Emine Karakaş, 138 günlük yaşam mücadelesini kaybetti…

featured

Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı kırsal Selamet Mahallesi’nde meydana gelen olayda, evli ve 7 çocuk babası Aslan Karakaş, amcasının kızı Emine’yi kuma almak istemiş; Emine kumalık talebini reddedince Aslan Karakaş tarafından silahlı saldırıya uğramıştı.

Diyarbakır’da 7 çocuklu kuzeni Aslan Karakaş’a kuma olmayı reddeden Emine Karakaş 5 kurşunla cezalandırıldı!

Saldırının ardından Emine, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde tedaviye alındı, saldırgan kaçtı. Saldırıya uğradığı 4 Şubat’tan bugüne yaşam mücadelesi veren Emine, dün yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Geriye “Ne olur elinizden geleni yapın” sözleri kaldı

Emine’den geriye saldırıya uğramasının ardından tedavi gördüğü Yoğun Bakım Ünitesi’nde çekilen görüntüleri kaldı. Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerde Emine, doktorlarıyla yaptığı görüşmede, kendisini iyileştirilmesi için yardım talebinde bulunduğu sözleri yer aldı.

Yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Emine’nin görüntülere yansıyan ifadeleri şöyle:

“Ben Emine, 16 yaşımdayım. Böyle oldum. Beni siz iyileştireceksiniz değerli hocalarım. İnşallah iyileştireceksiniz beni. Hastaneye sedyeyle gireceğim, yürüyerek çıkacağım inşallah. Sizler de beni iyileştirmek için, elinizden geleni yapacaksınız. Bundan eminim. Ağabeyim de benim için çok çabalıyor zaten. Çok seviyorum onu. İnşallah beni iyileştireceksiniz. Ne gerekiyorsa, yapmaya hazırız. Size güveniyorum. Ne olur elinizden geleni yapın. İki aydır yatıyorum, kendimi hiç bırakmadım. Kendime güvendim. Hep daha iyi olacağım dedim. Beni iyileştirmek için, elinizden geleni yapmaya çalışın lütfen.”

Emine, Bismil ilçesindeki kırsal Tepe Mahallesi’nde toprağa verilirken, katil zanlısı Karakaş, halen yakalanamadı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir