Kraliçe II. Elizabeth’in naaşına saygı sunmak isteyen İngilizler 5 kilometre kuyruk oluşturdu

İngiltere'de geçen hafta hayatını kaybeden Kraliçe Elizabeth II'nin naaşını ziyaret etmek isteyen İngilizler ve yabancı turistler yaklaşık 5 kilometrelik uzun bir kuyruk oluşturdu.

featured

Sabahın erken saatlerinde henüz gün ağarmadan sıraya giren İngilizler, 70 yıl tahtta kalarak İngiltere monarşisinde bir rekora imza atan kraliçeyi görebilmek ve ona saygılarını sunmak için saatlerce beklemek zorunda kalıyor.

Bazı İngilizler gece yarısı sıraya girerken, birçok kişinin ziyaret esnasında duygulandığı ve göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü.

HALKIN ZİYARETİNE AÇIK KALACAK

Kraliçe II. Elizabeth‘in naaşı 19 Eylül tarihine kadar 4 gün süreyle daha Parlamento binasındaki Westminster Hall’de halkın ziyaretine açık kalacak.

Her şey bir anda oldu! Kraliçe Elizabeth’in veda töreninde yürekler ağza geldi

8 Eylül Perşembe akşamı hayatını kaybeden Kraliçe Elizabeth 1952 yılında tahta çıktığında 26 yaşındaydı. Tam adı Elizabeth Alexandra Mary Windsor olan Kraliçe II. Elizabeth’in vefatı sebebiyle Büyük Britanya’da 10 gün yas ilan edilmiş ve bu süreçteki tüm eğlence etkinlikleri de ertelenmişti

Kraliçe II. Elizabeth’in cenazesi, babası VI. George’un da gömülü olduğu Windsor Kalesi’ndeki Aziz George Şapeli içerisindeki mezarlığa gömülecek.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir