Esed rejiminin damadı Deniz Büstani’den Türkiye’de ‘sığınmacı’ provokasyonu

Yıllarca PKK'ya hamilik yapan Hafız Esed'ın en güvendiği ve kirli işlerini yaptırdığı Türk düşmanı Halaf Al Muftah'ın damadı olan Deniz Büstani isimli provokatör, Türkiye'deki hain işbirlikçileri ile Esed rejimi için çalışma yürütüyor.

featured
service

Kendisini gazeteci ve Ortadoğu uzmanı olarak tanıtan Deniz Büstani isimli provokatör, Türkiye’de Suriyeli düşmanlığını körüklemek ve Esed rejiminin reklamını yapmak için çabalıyor. Aslen Hataylı olan Büstani, sık sık ticari ilişkilerinin olduğu Suriye’ye giderek Esed rejiminin üst düzey yöneticileri ve askerleri ile görüşüyor.

KİRLİ İLİŞKİ AĞI

Esed rejiminin Türkiye’de provokasyon için görevlendirdiği iddia edilen Büstani, Suriye’deki Baas rejiminin önde gelen isimlerinden Halaf Al Muftah’ın kızıyla nişanlı.

FR7MhjUXoAAk8Ah

Suriye’de Hafız Esed döneminde Sünni halka ve Türkmenlere karşı başlatılan, başta Hama Katliamı olmak üzere pek çok kanlı operasyonda görev alan Halaf Al Muftah, oğul Beşar Esed döneminde de Baas rejiminde etkisini sürdürüyor.

Baas rejiminin önde gelen karanlık isimleri ile sık sık bir araya gelen Büstani’nin Türkiye’den edindiği bilgileri Esed yönetimine aktardığı iddia ediliyor.

FSARRp3XoAga27y

KAYINBABASI AL MUFTAH AZILI TÜRK VE İSLAM DÜŞMANI

Büstani’nin kayınbabası Halaf Al Muftah, Hafız Esed döneminde PKK ile ilişkileri koordine eden isim olarak biliniyor. Teröristbaşı Apo’nun Suriye’de misafir edildiği dönemde, Apo ile sık sık buluşan Al Muftah, sık sık Suriye basınında Türk milletine ve devletine hakaret ediyor.

Türk ordusunu ‘işgalci’, Türk askerini ‘katil’ olarak tanımlayan Al Mutfah, Türkiye’nin Osmanlı’dan kalma bir alışkanlıkla yayılmacı politika izlediğini sık sık dile getiriyor.

DENİZ BÜSTANİ’DEN ESED REKLAMLARI

Esed katliamlarından kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelileri sosyal medyada hedef haline getiren paylaşımlar yapan Büstani, aynı zamanda Esed rejiminin de Türkiye’deki basın danışmanı gibi çalışıyor.

Sık sık Türkiye Cumhuriyeti devletini hedef alan Büstani, Esed rejimine övgüler yağdırıyor. Esed rejiminin ne kadar demokratik olduğunu, Suriye’de insan haklarının ve yaşam koşullarının Türkiye’den daha kaliteli olduğunu dile getiren Büstani, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın darbe ile devrilmesini isteyen isimlerin skandal ifadelerini de sosyal medya hesabından paylaşıyor.

Screenshot 2022 05 12T000736.461

 

 

Hatay’ın Suriye’nin bir parçası olduğunu söyleyen Suriye Müftüsü Ahmed Hassoun ve Deniz Büstani

 

FSARRp9WYAIwE4X

 

PROVOKATÖR İLAY AKSOY İLE İTTİFAK

İYİ Parti kurucuları arasında yer alan ancak Suriye diktatörü Esed ile olan kirli ilişki ağı yüzünden İYİ Parti’den gönderilen İlay Aksoy, Deniz Büstani’nin Türkiye’deki hamisi konumunda…

Esed sevgisi aşk derecesine ulaşan İlay Aksoy’un sosyal medyada dolaşıma soktuğu yüzlerce yalan haber ve paylaşımın yanı sıra Esed rejiminin Türkiye’deki PR faaliyetlerini yürüten isim olduğu da belirtiliyor.

Screenshot 2022 02 03T111300.680.png Screenshot 2022 02 03T111352.239.png

REJİMİN GAZETECİLERİ İLE TÜRK DÜŞMANLIĞI

İkilinin sosyal medyada yaptığı canlı yayınlarda ise Esed rejimine bağlı Türk düşmanı isimler, Türkiye Cumhuriyeti devleti aleyhine propaganda yapıyor.

 

FPptNG6XMAAweio

“S Kuşağı” adını verdikleri sosyal medya yapılanması ile Esed rejiminin reklamını yapmaya devam eden Aksoy ve Büstani’ye Esed rejiminin aylık ödeme yaptığı daha önce pek çok defa sosyal medyada iddia edilmişti.

Tüm yayınlarında Türkiye’yi karalayan ve Esed rejimine methiyeler düzen ikilinin Esed rejimi dışişleri sözcülüğünün Türkiye aleyhine olan tüm açıklamalarını sosyal medyada işledikleri görünüyor.

Screenshot 2022 05 12T102322.300

Büstani’nin ayrıca İdlib’de Türk ordusuna saldıran ve Mehmetçiği şehit eden Esed rejimi askerleri ile zafer pozları vermesi de sosyal medya hesaplarından paylaşılmış durumda…

 

deniz bustani kimdir
El Bab’da Türk askerlerini şehit eden rejim askerleri ile zafer pozu

 

FDaj8dSXoAEygpE

Esed rejiminin damadı Deniz Büstani’den Türkiye’de ‘sığınmacı’ provokasyonu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir