Esed’in Türkiye’deki torbacısı kim? İYİ Partili İlay Aksoy’un Esed aşkı çılgınlık boyutuna ulaştı…

Irkçı çıkışlarıyla bilinen İYİ Partili İlay Aksoy, Suriye diktatörü Esed'in propagandasını yapmaya devam ediyor. Esed ajanı olmakla suçlanan isimlerle sürekli sosyal medya canlı yayınlarında buluşan Aksoy'un Esed sevgisi farklı bir boyuta ulaştı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti kurucularından İlay Aksoy’un, Türkiye Cumhuriyeti devletini karalayan ve dünyanın en büyük uyuşturucu çetesinin başı olarak gösterilen Suriye diktatörü Esed’i güzelleyen skandal açıklamalarına bir yenisi daha eklendi.

Esed muhaliflerini vatan haini ve nankör olmakla suçlayan Aksoy’un, Türk milletine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘aptal’ diyen Suriyeli milletvekiline de cevap olarak “Resmi hükümetinizi tanımamız lazım” cevabını verdiği ortaya çıktı. Türk milletine hakaretler yağdıran Suriyeli milletvekili Fares Shehabi ile olan diyalogları iğrenç ilişkinin boyutlarını gözler önüne seriyor.

ESED PROPAGANDASI

İYİ Partili Aksoy’un Suriye diktatörü Esed‘e olan sevgisi sosyal medya paylaşımlarına ve katıldığı canlı yayınlardaki konuşmalara da sıkça yansıyor.

Esed’in kötü bir insan olmadığını, Suriye’de Esed kontrolü altındaki bölgelerde huzur ve barış ortamının olduğunu, Esed muhaliflerinin ise vatan haini olduğunu söyleyen Aksoy, Türkiye’yi ise Suriye’de işgalci olarak tanımlıyor.

Screenshot 2022 02 03T111352.239 Screenshot 2022 02 03T111300.680

Ilay Aksoy

ESED’İ SEVMEYENLERE ‘VATAN HAİNİ’ DEDİ

İYİ Partili Aksoy, bugün sosyal medya hesabından yaptığı skandal paylaşımda Esed kontrolü altındaki bölgelerde çocukların huzur ve rahat içinde olduğunu söyleyerek, Esed zulmünden kaçarak sınırdaki güvenli bölgelerde yaşam mücadelesi veren çocukların ise içinde bulunduğu zor şartları bakın neye bağladı?

Screenshot 2022 02 03T110150.241

TÜRKİYE’YE HAKARET EDEN İSİMLERLE SAMİMİYET

Sürekli olarak Türk milletine Suriye’nin Halep milletvekili Fares Shehabi ile Twitter üzerinden konuşan Aksoy, Türk milletine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “aptal” diyen Esed’in milletvekili Shehabi’ye “Resmi hükümetinizi tanımamız lazım” cevabını vermişti.

Ceb8E445 C9E9 4537 Be98 13B0Cdc5484B

Suriyeli milletvekili Fares Shehabi ile İlay Aksoy’un aynı safta yer aldığını gösteren sosyal medya diyaloglarındaki ifadeler okuyanları dehşete düşürüyor.

 

İLAY AKSOY’UN HAYRAN OLDUĞU ESED KİMDİR?

ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times, 10 yılı aşkın bir süredir savaşın, şiddetin ve belirsizliğin devam ettiği Suriye’de Devlet Başkanı Beşar Esed’e yakın çevrelerin milyarlarca dolarlık bir uyuşturucu imparatorluğu kurduğunu ortaya çıkardı.

Resmi belgeleri ve yazışmaları yayınlayan gazete, Esad’a yakın çevrelerin özellikle Suudi Arabistan ve diğer Arap ülkelerinde çok popüler olan yasa dışı ve bağımlılık yaratan amfetamin, captagon isimli ürünün yoğun bir şekilde üretildiğini yazdı.

Esed

Uyuşturucu ticaretinin ülkenin yasal ticaretini de katladığının altını çizen New York Times, “Bu operasyon, Suriye’yi dünyanın en yeni narko-ülkesi haline getirdi” yorumunu yaptı.

KATİL ESED’İN KARDEŞİ OPERASYONUN BAŞINDA

Uyuşturucunun üretim ve dağıtım sürecinin Suriye ordusu bünyesindeki dördüncü silahlı birlik tarafından takip edildiğini aktaran New York Times, bu birimin başında ise Suriye’nin en güçlü adamlarından biri olan ve Suriye lideri Esad’ın küçük kardeşi olan Mahir Esad’ın olduğunu hatırlattı. Çok sayıda ülkeye bu uyuşturucuların gönderildiğini fakat esas hedefin Arap ülkeleri olduğunu yazan gazete, diğer bölgelere gönderilen uyuşturucuların ise “hedef şaşırtmak için” gönderildiğini öne sürdü.

Esed’in Türkiye’deki torbacısı kim? İYİ Partili İlay Aksoy’un Esed aşkı çılgınlık boyutuna ulaştı…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.