Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Anma Töreni’nde konuştu: “Milyonlarca kardeşimizin ortak zaferidir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehitler Abidesi'nde düzenlenen "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Anma Töreni"nde konuştu. Erdoğan "İstiklale aşık bir millet 107 sene evvel burada tarihin akışını değiştirmiştir. Gazi Mustafa Kemal'in komutasındaki o kınalı kuzuların çıktığı yolda Haçlı zihniyetine karşı hilalin zaferini tüm dünyaya gösterdiğimiz yerde biz de evlatlarımızı bu düşüncede yetiştirmeliyiz" ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehitler Abidesi’nde düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Anma Töreni’nde konuştu.

ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI ŞU ŞEKİLDE

Tarihimizin en görkemli sayfalarından olan Çanakkale Deniz Zaferi’mizin 107’nci yıldönümünün kutlu, mübarek olmasını temenni ediyorum. ‘Çanakkale geçilmez’ sözünü nakşeden şehitlerimizi bir kez daha yad ediyorum. Diğer milletlerin askerlerini de saygıyla anıyorum.

Çanakkale savaşları milletimizin vatanseverlik, fedakarlık gibi yüksek faziletlerinin sergilendiği yüksek bir kahramanlık destanıdır. Ölümü göze almış, istiklale aşık bir millet burada tarihin akışını değiştirmiştir. Çanakkale’de imanlı yürekler karşısında dünyanın en güçlü orduları hüsrana uğramış, inanç galip gelmiştir.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Anma Töreni’nde konuştu: “Milyonlarca kardeşimizin ortak zaferidir”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.