CHP’nin Meclis yönetimi belli oldu! İşte Kılıçdaroğlu’nun yerine geçen o isim

Seçim hezimetinin ardından CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. 5,5 saat süren toplantıda birçok konu ele alınırken CHP'nin Meclis yönetimi de belli oldu. İşte detaylar...

featured

Tarihi seçimler geride kalırken seçim hezimeti yaşayan CHP’de toplantı yapıldı. Toplantı yaklaşık 5,5 saat sürdü.

SEÇİM SÜRECİ VE KURULTAYA ELE ALINDI

CHP Parti Meclisi üyeleri, genel merkezde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan toplantıda bir araya geldi. Toplantının açılışında Kılıçdaroğlu, konuşma gerçekleştirdi. Toplantıda seçim sonuçları ve kurultay sürecinin ele alındığı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu kurultayın en erken tarihte yapılmasi için “hazırlıklara başlayın” talimatı verdi. Seçim nedeniyle ertelenen 38’inci olağan kurultayın sonbaharda toplanması bekleniyor.

TOPLANTI 5,5 SAAT SÜRDÜ

28 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi’nden sonra, Kılıçdaroğlu başkanlığında ilk kez toplanan Parti Meclisi toplantısı 5,5 saat sürdü. Toplantıda, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerindeki sonuçlar ve kurultay takvimi ele alındı. Toplantıda, 17 Merkez Yönetim Kurulu üyesinin istifasının da konuşulduğu öğrenildi.

MECLİS GRUP YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Habertürk’te yer alan habere göre, CHP Parti Meclisi toplantısının ardından CHP’nin yeni Meclis grup yönetimi de belli oldu.

Buna göre; CHP Grup Başkanı Özgür Özel olurken, CHP Grup Başkanvekilleri Gökhan Günaydın, Burcu Köksal, Ali Mahir Başarır oldu. TBMM Meclis Başkanvekili ise Gülizar Biçer Karaca oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir