Başak Cengiz’i samuray kılıcıyla katleden Can Göktuğ Boz’un babası Ali Boz: “Bıçakları, kılıçları çok severdi; internetten alıyordu, ‘alma’ diyordum”

featured

Geçtiğimiz günlerde, Ataşehir Barbaros Mahallesi Karanfil Sokak’ta saat 19.00 sıralarında meydana gelen olayda, akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen Göktuğ Boz, eğitimden çıktıktan sonra yolda yürüyen Mimar Başak Cengiz’i (28) yolda takip etti, ardından çantasından çıkardığı samuray kılıcıyla saldırarak ağır yaraladı.

Saldırıda ağır yaralanan Başak Cengiz kanlar içinde kaldı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı kadın, Ataşehir’de hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Cengiz, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

https://youtu.be/kDjl2zJZXvI

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Beyaz TV’ye konuşan Can Göktuğ Boz’un babası Ali Boz, oğlunu anlattı. Genç kızın ailesi için kahrolduğunu söylerken gözyaşlarını tutamayan Ali Boz, “Hakimin karşısında gülüyor. Hakim, diyor ki; ‘Sen mi öldürdün?’, ‘Evet hatırlıyorum, ben öldürdüm. Ama niye öldürdüm bilmiyorum’ diyor. Karşı tarafa kahroluyorum. Gencecik kızcağız öldü. Cinnet geçiriyor ilk gördüğü kişiyi öldürüyor. Bunun açıklaması yok. Akşamdan beri karşı tarafa ağlıyorum. Bu normal bir kadın cinayeti de değil.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’yi sarsan Başak Cengiz cinayetinin görüntüleri ortaya çıktı! Can Göktuğ Boz, samuray kılıcını defalarca saplıyor…

“OĞLUMU SAVUNACAK DEĞİLİM”

Baba Ali Boz, sözlerine şöyle devam etti:

“Bir sürü hastane dolaştık. Son üç senedir gayet sakin. Bugüne kadar kimseyle ağız dalaşı yapmayan bir çocuktu. Üç senedir yalnız yaşıyordu. Her gün ofise alıyordum, her akşam uğruyordum, yemek yerdik. Ben oğlumu savunacak değilim. Kelepçe takıp da elimde gezdiremem ki. Bıçakları, kılıçları çok severdi. İnternetten alıyordu, ‘alma’ diyordum”

Samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz’in nişanlısı Mahir Mızrak’tan idam çağrısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir