Boğazda tekneden rastgele ateş açan kızlarla ilgili flaş gelişme

İstanbul Boğazı'nda kaydedilen görüntüler tepki çekti. Üniversite öğrencisi iki genç kız, bindikleri bir tekneden boğaza doğru rastgele ateş etti. Magandalık yapan genç kızlar, gözaltına alındı.

featured

İstanbul Boğazı’nda bir tekneye binen üniversite öğrencisi iki genç kız, ellerine aldıkları silahla rasgele ateş açtı.

Görüntülerin sosyal medyada gündem olmasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti.

Tekne üzerinde ateş ederek paylaşım yapan kadınların Üniversite öğrencisi Binnur Alkaya ve Feyza Kantanur olduğu belirlendi. Adresleri belirlenen Alkaya ve Kantanur düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

“SİLAHI KAPTAN VERDİ”

Alkaya ve Kantanur ifadelerinde olayın geçen Haziran ayında yaşandığını, görüntüyü arkadaşları D.Ö.’nün çektiğini, tabancayı da tekne kaptanının kendilerine kurusıkı olduğunu söyleyerek verdiğini itiraf ettiler.

Alkaya ve Kantanur ateş açtıkları tabancayı kendilerine tekne kaptanının verdiğini söylemeleri üzerine kaptan A.K. de yakalandı. Teknede bulunan ve olayda kullanıldığı belirlenen kurusıkı tabancaya da el konuldu.

A.K. ‘Ateşli Silahlar Kanununa muhalefet’ ve ‘genel güvenliği tehlikeye düşürmek’ suçunda işlem yapılarak serbest bırakıldı. Alkaya ve Kantanur da Emniyet’teki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir