Aygün Aydın’ın başına bela olduğu Hakan Sabancı Don Juanizm sendromuna yakalandı! Don Juanizm sendromu nedir?

featured

Son dönemde oyuncu Aygün Aydın ile yaşadığı olaylı ayrılığın ardından magazin gündeminden düşmeyen Arzu Sabancı ile Ömer Sabancı’nın 30 yaşındaki oğulları ve cemiyet hayatının ünlü isimlerinden genç iş insanı Hakan Sabancı’nın ‘don juanizm sendromu’ yaşadığı ortaya çıktı.

Aygün Aydın’ın yeni sevgilisi Süha Yaman Koç hayali mi? Hakan Sabancı’yı kıskandırmak için…

Gazeteci Arif Hür, kaleme aldığı bir yazıda iş insanı Hakan Sabancı hakkında dikkat çekici ifadeler kullandı. İşte gazeteci Arif Hür’ün o yazısı:

“AŞK DEFTERİ BİR HAYLİ KABARIK”

“Cemiyet hayatının genç simalarından Hakan Sabancı, özel yaşantısıyla gündemden düşmüyor. Aygün Aydın’dan olaylı bir şekilde ayrılan 30 yaşındaki Sabancı’nın aşk defteri bir hayli kabarık.

Hakan Sabancı’nın aralarında Hadise, Merve Boluğur, Didem Soydan, Aygün Aydın, Dila Pekdemir, Eliz Sakuçoğlu, Ayşe Özyılmazel, Aslışah Alkoçlar ve Cansu Melis Karakuş’un da olduğu çok sayıda isimle adının anıldığı ve bu isimlerin birçoğu ile kısa süreli aşk yaşadığı biliniyor. Sabancı’nın bu durumunun psikolojideki karşılığının ‘Don Juanizm Sendromu’ olduğunu öğrendim.

Hakan Sabancı, yeni gözdesi Elif Aksu ile fena yakalandı!

Don Juanizm Sendromu, bir erkeğin tüm kadınlara kendini kabul ettirme ya da erkekliğini simgeleştirme isteği olarak tanımlanıyor. Don Juanizm sendromuna sahip kişilerde altta yatan psikolojik neden ise, bilinçaltında yatan intikam alma duygusu, terkedilmeden terk etme kompleksiymiş.”

Hakan Sabancı son olarak Aygün Aydın ile birliktelik yaşamıştı. İkilinin ayrılığı olaylı olmuştu.

DON JUANİZM SENDROMU NEDİR?

Karşısına çıkan kişilerle devamlı olarak cinsel ilişkide bulunarak, o kişileri bir eşya yerine koyma durumuna denir.

Kadınlarda görülen şekline nymphomania denir.

Bu sendrom genelde, sık bir şekilde eş değiştiren kişilerde görülmektedir.

Toplumda yaygın olduğu halde, pek dillendirilmemekte olan bu rahatsızlık, kişilerin sağlıklı ilişkiler kurmasının önüne geçerek, onları bir süreden sonra hayattan soğutmaya kadar gidebilir.

Bu durum modern çağın bir getirisi olarak algılansa da daha çok psikolojik olarak bağlanamama veya çok eşlilik sorunu olarak nitelendirilir.

Don Juanizm sendromuna sahip kişilerde altta yatan psikolojik neden ise, bilinçaltında yatan intikam alma duygusu, terkedilmeden terk etme kompleksidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir