Arap ve Arapça düşmanı Ümit Özdağ partisine Arapça isim vermiş! Zafer kelimesinin kökeni…

Her fırsatta Araplara ve Arapçaya olan nefretini kusan ırkçı provokatör Ümit Özdağ meğer partisine Arapça isim vermiş. Türkiye'yi ziyarete gelen Arap turistleri bile hedef gösteren Özdağ'ın partisine Arapça isim vermesi ikiyüzlülük olarak nitelendi.

featured

Türkiye’de milliyetçi duyguları provoke ederek sığınmacıları hedef tahtasına oturtan ve bir iç savaş çıkarma gayesinde olan Ümit Özdağ ile ilgili skandalların ardı arkası kesilmiyor.

Partisindeki taciz ve kaset olaylarından, oğlunu ABD Ankara Büyükelçiliği’nin anaokulunda okutmasına; günde 5 yalanının ortaya çıkmasından, PKK toplantılarına katılmasına kadar her türlü rezilliği meydana dökülen ancak utanma duygusundan yoksun olduğu için aldırış etmeyen Özdağ’ın son rezilliği ise kendi fanlarını bile kızdıracak cinsten…

PARTİSİNE ARAPÇA İSİM VERMİŞ

Arap ve Arapça düşmanı olan Özdağ’ın partisine Arapça isim vermesi, kendisini takip eden ırkçıları kızdırdı. Türkiye’ye tatile gelen Arap turistleri bile hedef göstermekten çekinmeyen Özdağ’ın partisine verdiği “Zafer” kelimesinin kökeni Arapça.

ZAFER KELİMESİNİN KÖKENİ

Arapça ẓfr kökünden gelen ẓafar ظَفَر “düşmanı veya avı alt etme” sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Arapça ẓafira ظَفِرَ “pençeledi, alt etti” fiilinin faˁal veznidir. Bu fiil Arapça ẓufr veya ẓifr ظُفْر “tırnak, pençe, özellikle yırtıcı kuşların pençesi” sözcüğünden türetilmiştir. (NOT: Bu sözcük Aramice/Süryanice ṭpr kökünden gelen ṭephərā טפרא “tırnak” sözcüğü ile eş kökenlidir. Bu sözcük Akatça ṣpr kökünden gelen aynı anlama gelen ṣupru veya ṣuppāru sözcüğü ile eş kökenlidir.)

 

WikiLeaks sızıntılarında Ümit Özdağ için şok ifadeler: ‘Türk Miloşeviç olmak isteyen eşkıya tipli…’

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir