Yasin Börü’süz 8’inci Kurban Bayramı!

Diyarbakır’da 8 yıl önce Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine et dağıtırken PKK yandaşları tarafından vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının aileleri bu bayramı da buruk geçiriyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’da, 6-7 Ekim 2014’te DEAŞ’ın Ayn el Arap’a (Kobani) saldırmasını bahane eden HDP’nin çağrısı üzerine sokaklara çıkan terör örgütü PKK yandaşları, ortalığı savaş alanına çevirmiş, çıkan olaylarda 50 vatandaş hayatını kaybetmişti. Diyarbakır’da fitili ateşlenen terör olaylarında Kurban eti dağıtan Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Turan Yavaş, PKK yandaşları tarafından vahşice katledilmişti.

Yasin Börü davasında flaş gelişme! 20 sanık için ağırlaştırılmış müebbet talebi

YASİN’SİZ 8. KURBAN BAYRAMI

Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahiplerine et dağıtırken katledilen Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak ve Riyat Güneş’in vahşice öldürüldüğü olayların üzerinden 8 sene geçti. Bu Kurban bayramını da buruk geçiren şehit aileleri her Kurban Bayramı’nda vahşice katledilen evlatlarının acısını ilk günkü gibi yaşıyor.

Thumbs B C 852Bc3Cabb0245937Ec8F89D5A05170C

VAHŞİCE KATLEDİLDİLER

Yasin Börü ve 4 arkadaşı 6-7 Ekim 2014’de Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde bir dernek tarafından hazırlanan kurban eti paketlerini yoksullara dağıtırken PKK yandaşlarınca vahşice katledilmişti. Yasin Börü, PKK yandaşları tarafından kurban eti dağıttığı apartmanın üçüncü katından aşağıya atılmıştı. Bununla yetinmeyen hainler Börü’yü kurşunlayıp, bıçakladıktan sonra yakarak araba ile üzerinden geçmişti.

1534847379 72E846

Yasin Börü’süz 8’inci Kurban Bayramı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.