Irkçılık uğruna her gün madara oluyor! Ümit Özdağ’ın, ‘İzmir’de metalci gence Afganlar saldırdı’ yalanı da çöktü

Türkiye’deki sığınmacılarla ilgili iç savaş çığırtkanlığı yaparak halkı kin ve nefrete sürüklemeye çalışan Ümit Özdağ, sırf ırkçılık yapacağım diye her gün madara oluyor. Her gün yeni bir yalanı daha ortaya çıkan Özdağ, dün de ‘’İzmir’de Afganlar metalci genci dövdü’’ diyerek provokasyon yaptı. Ancak Özdağ’ın bu yalanı da yatsıyı göremedi. Saldırıya uğrayan genç, kendisine saldıranların Türk olduğunu söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ümit Özdağ bir sosyal medya kullanıcısının paylaşımını alıntılayarak “Afganistan’dan gelip Türkiye’de kime nasıl giyineceğini, nasıl yaşayacağını dikte söylüyor. Hoşuna gitmeyeni dövüyor. Korkma, gidecekler” sözleriyle İzmir’de yaşam tarzı yüzünden bir gencin Afganlar tarafından dövüldüğünü iddia etmişti.

Ekran Goruntusu 2022 08 02 123201

DÖVÜLEN GENÇTEN AÇIKLAMA: “AFGAN DEĞİL TÜRK”

Ümit Özdağ’ın “Afganlar dövdü” diye açıklama yaptığı genç ise sosyal medya hesabından kendisine saldıran kişinin Afgan değil Türk olduğunu açıkladı.

Ümit Özdağ’ın Konya provokasyonu elinde patladı

Sığınmacılar aleyhine sosyal medyada gördüğü her paylaşımı sorgulamadan alıntılayan ve geniş kitlelere yayan ırkçı provokatör Ümit Özdağ, son bir ayda 40’tan fazla yalan haber paylaştı.

Ekran Goruntusu 2022 08 02 123109

AMACI HALKI SOKAKLARA DÖKMEK

Yalan olduğunu bildiği haberi önce paylaşan ve FETÖ sosyal medya timi üzerinden geniş kesimlere yayılmasını sağlayan Özdağ, yalanı ortaya çıkınca ise özür dilemek ve doğrusunu duyurmak yerine sessiz sedasız paylaşımını silmeyi tercih ediyor.

Özdağ’ın asıl amacının Türk milletini sığınmacılara karşı ayaklandırarak bir iç savaş çıkarmak olduğu artık biliniyor. Irkçı provokatörün her gün sosyal medyadan yaydığı yalanlara kendi takipçileri bile artık şüpheyle yaklaşır oldu.

 

Ekran Goruntusu 2022 08 02 123101

Irkçılık uğruna her gün madara oluyor! Ümit Özdağ’ın, ‘İzmir’de metalci gence Afganlar saldırdı’ yalanı da çöktü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.