Rus ordusu, Ukrayna’nın Vinnytsia bölgesel havalimanını 8 füzeyle tamamen yok etti!

Zelenski, Rus ordusunun bir havaalanını tamamen yok ettiğini duyurdu. Zelenski, "Vinniytsia kentine 8 füze saldırısı yapıldı, buradaki havalimanı tamamıyla tahrip edildi." dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rus ordusunun bir havaalanını tamamen yok ettiğini açıkladı. Zelenski, “Vinniytsia kentine 8 füze saldırısı yapıldı, buradaki havalimanı tamamıyla tahrip edildi.” ifadelerini kullandı.

Rusya-Ukrayna savaşının 11. gününde bölgeden korkutan haberler gelmeye devam ediyor. Rus ordusu Ukrayna’nın birçok kentine saldırırken, binlerce sivil de bu süreçte hayatını kaybetti.

ZELENSKİY RUSYA HALKINA SESLENDİ

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, bugün bir açıklama yaparak tüm dünyaya seslendi. Ukraynalıların barış istediğini belirterek, “Rusya halkına sesleniyorum; bu geri dönüşü yok kayıplar olmadan kötülüğü yenmenin hala mümkün olduğu dönem. Sessiz kalmayın.” dedi.

“HAVA SAHASININ KAPATILMASININ ÖNEMİNİ ANLAYIN”

“Rus füzeleri Vınnytsia Havaalanı’nı tamamen yıktı” diyen Zelenski, “Şehirlerimizin bütün altyapılarını yok etmeye çalıştığını anlıyoruz. Tekrar tekrar söylemek istiyoruz. Lütfen hava sahasının kapatılmasının önemini anlayın. İnsanları korumak çok önemli ve siz bunu yapabiliyorsunuz. Siz bunu yapamıyorsanız, bize uçak veremiyorsanız; hava sahasını kapatabiliriz. Bunu yapmıyorsanız bizim ölümümüz için yeşil ışık yakıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

“ODESSA’YI BOMBALAMAYA HAZIRLANIYORLAR”

Ukrayna lideri Rusların sıradaki hedefinin Odessa olduğunu belirtip, “Odessa’yı bombalamaya hazırlanıyorlar. Odessa’yı ve tüm kentlerimizi savunmaya devam edeceğiz.” dedi. Zelenski, hava sahasını güvenli hale getirmek için Ukrayna’nın uçağa ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

 

 

Rus ordusu, Ukrayna’nın Vinnytsia bölgesel havalimanını 8 füzeyle tamamen yok etti!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.