TikTok’taki, ‘İftardan önce ezan sesi dinletip oruç bozduran gençler’ konuştu

TikTok’ta, Rize’ye bağlı İslampaşa mahallesindeki sahilde iftardan önce hoparlörden ezan dinleterek, milletin orucunu erken açmasına ve bozmasına neden olduğu öne sürülen gençlerden biri konuştu. Olayın öyle olmadığını anlatan genç, herkesin kendilerine çok kızdığını söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize’de bir grup arkadaş, iftardan 10 dakika sonra ezan sesi açarak insanlara şaka yaptı. Bu görüntüler Tiktok‘ta “İftardan 10 dakika önce insanlara orucunu bozdurdular” şeklinde paylaşılınca tepkilere neden oldu. O gençlerden biri, tamamen yanlış anlaşıldıklarını belirtip, “Öylesine şaka amaçlı yapalım dedik olay çok yanlış anlaşıldı. Biz ezan okunduktan 10 dakika sonra açtık. İnsanlar ‘Bu ne şimdi’ desin diye yaptık ama çok farklı yerlere gitti konu” dedi.

Rize Merkez’e bağlı İslampaşa mahallesinde geçtiğimiz Pazar günü, sahilde bulunan çardaklarda orucunu açan vatandaşlara şaka yapmak istedi. İftardan 10 dakika sonra ses bombası ile evlerinin balkonundan ezan açan gençler bu görüntüleri kaydederek sosyal medya hesaplarından “İftardan 10 dakika sonra Rize’de Ezan şakası yaptık” şeklinde paylaştı.

Aw589035 01

PAYLAŞIMLARI SAPTIRILDI

Fakat görüntüyü görenler aynı görüntüyü “İftardan 10 dakika önce insanlara oruçlarını bozdurdular” diye paylaştı. Bu paylaşım ise gençlerin başına bela oldu. Amaçlarının 10 dakika önce oruçlarını açan vatandaşların “Bu ne ezanı şimdi?” diye düşünmesi olduğunu dile getiren gençler yaptıkları şaka nedeniyle bütün tepkileri üzerlerine topladı. Bir anda sosyal medyada gündem olan gençler durumu düzeltebilmek için paylaşım yapan herkese tek tek ulaşma çalışmalarına başladı.

Aw589035 02

“ŞAKA YAPALIM DEDİK YANLIŞ ANLAŞILDI”

Paylaşılan videoda elinde ses bombasını balkonun kenarında tutarak telefonundan ezan okunan 17 yaşındaki Erdoğan Kazdal isimli genç videoyu iftardan 10 dakika sonra çektiklerini ancak sosyal medyada 10 dakika önce yapılmış gibi paylaştığını ifade ederek “İftarda yemeğimizi yedikten sonra insanlara şaka yapmak amaçlı balkona çıktık. Telefondan ezanı açtık. 18.51’de iftarı açmıştık, 19.02’de biz bu videoyu çekiyorduk. Öylesine şaka amaçlı yapalım dedik olay çok yanlış anlaşıldı. Biz ezan okundu insanlar ‘Bu ne şimdi’ desin diye yaptık ama yanlış anlaşıldı. Çok farklı yerlere gitti konu. Bir belediye başkanı da iftardan önceymiş gibi paylaştı ve bir anda ortalık karıştı. Biz iftardan 10 dakika sonra açtık ama 10 dakika önceymiş gibi paylaştılar” dedi.

Aw589035 03 Scaled

“BAYAĞI KIZAN OLDU BİZE”

Videonun hızla paylaşılmasının ardından tepkilere neden olduğunu ve polis ekiplerinin de kendilerini uyardığını sözlerine ekleyen Kazdal “Kızan oldu baya. Ailem evde değildi, köye çıkmıştı. Ne oldu neden böyle bir şey ettiniz diye kızdılar. Polis geldi, onlar da ‘Neden böyle bir şey yaptınız’ diye sordu bize. Bir anda olayın farklı boyutlara taşındığını anlattık polise. Onlar da uyardılar bizi” şeklinde konuştu.

 

Aw589035 04

Aw589035 05

TikTok’ta skandal! Vaktinden önce ezan sesi dinletip oruç bozdurdu

TikTok’taki, ‘İftardan önce ezan sesi dinletip oruç bozduran gençler’ konuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.