Sinan Ateş cinayetinde gözaltı sayısı 11’e yükseldi

Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili devam eden soruşturma derinleşiyor. Yürütülen soruşturma kapsamında tetikçiyi taşıyan motosikleti kullanan kişinin de yakalanmasıyla gözaltı sayısı 11'e yükseldi.

featured

Ülkü Ocakları Eski Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş, 30 Aralık Cuma günü Ankara’da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Ateş’in öldürülmesine ilişkin soruşturma titizlikle devam ederken, polisin saldırganlardan motosikleti kullanan ismi de yakalamasıyla gözaltı sayısı 11’e yükseldi. Olay sonrası harekete geçen Ankara Asayiş şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayetin motosikletli iki saldırgan tarafından gerçekleştirdiğini belirledi. Yapılan çalışmalarda saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen motosikletli 2 saldırganın bir fotoğraf karesi polise gönderildi. Bir vatandaş tarafından çekilip polise gönderilen fotoğrafta, motosikleti kullanan zanlının kasklı, silahı kullanan zanlının ise kasksız kapüşonlu olduğu görüldü. Bu fotoğraf karesi operasyonel birimlere dağıtıldı.

Benzer Haberler
omer-celik-sinan-ates
Ömer Çelik’ten flaş ‘Sinan Ateş’ açıklaması
canan-kaftancioglu-sinan-ates
Yaşasaydı kahrından ölürdü! Canan Kaftancıoğlu, Sinan Ateş’i andı
sinan-ates-katili (2)
Sinan Ateş cinayetinde yakalanan şüpheli: ‘Para için yaptık’

‘PARA İÇİN YAPTIK’

Ayrıca gözaltındaki bir şüphelinin saldırıyı itiraf ettiği ve “Para için yaptık.” dediği öğrenildi. Emniyet kaynakları ise soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği bilgisini verdi.

GÖZLER MHP’NİN GRUP TOPLANTISINDA

Öte yandan Sinan Ateş’in ölümü sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin herhangi bir açıklama yapmamış olmaması dikkat çekerken, gözler bugün yapılacak MHP grup toplantısına çevrilmiş durumda.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir