Ayşe Özkiraz’dan sonra bir sahte doktor daha! Osman Çakmak Erzincan’da yakalandı

Van'da beyin kanaması geçiren hastayı özel bir firmaya ait ambulansla İstanbul'a nakleden 'sahte doktor' Osman Çakmak, Erzincan'da yakalandı.

osman çakmak kimdir

Türkiye Ayşe Özkiraz’dan sonra ikinci sahte doktor Osman Çakmak vakasının şaşkınlığını yaşıyor. Beyin kanaması geçiren ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde tedavi gören bir hasta, yakınları tarafından İstanbul’a nakledilmek istendi.

Bunun üzerine İstanbul’da özel ambulans hizmeti veren firma tarafından gönderilen ambulansa alınan hasta, Van’dan İstanbul’a nakledilmek üzere yola çıktı.

AMBULANSTA YAKALANDI

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası’nda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ortak yapılan uygulama esnasında durdurulan ambulans kontrol edildi.

osman çakmak

Ambulansta hastaya refakat eden ve kendini “çocuk doktoru” olarak tanıtan Osman Ç.’den “doktor kimliği” soruldu. Üzerinde doktor kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu belirten Osman Ç, şüpheli ve tedirgin tavırları üzerine ambulanstan indirildi.

GÖZALTINA ALINDI

Yapılan kontrollerde sahte doktor olduğu anlaşılan ve doktor önlüğü giyen Osman Çakmak gözaltına alındı.

Tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Çakmak’ın İstanbul’daki bir hastanede ambulans şoförlerine ve çalışanlarına kendini doktor olarak tanıttığı belirtildi. Para karşılığı bazı hastalara reçete yazdığı ve sağlık kurullarında rapor alımlarına aracılık ettiği öne sürülen Osman Çakmak emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Ambulansın içindeki hasta ise kontrollerin ardından İstanbul’a gönderildi.

 

Benzer Haberler
ayse-ozkiraz-babasi
Ayşe Özkiraz babasını da böyle kandırmış: ‘Tıp kitaplarım 35 bin lira tutuyor’
ayse-ozkiraz-capa
‘Çapa’nın Gururu’ Ayşe Özkiraz’ın ifadesi ortaya çıktı
ayse-ozkiraz-sevgilisi
Madam Matruşka Ayşe Özkiraz’ın balonunu aldattığı astsubay sevgilisi patlattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir