Paris’te Ahmet Kaya Kültür Merkezi’ne yapılan saldırıyı Halk TV ve PKK Türkiye’ye yıkmaya çalıştı

Fransa’nın göbeği Paris’te 69 yaşındaki Fransızın gerçekleştirdiği silahlı saldırı olayı üzerinden algı operasyonu yapan PKK sempatizanları ve CHP'nin fonladığı Halk TV, Türkiye’yi hedef gösterdi.

featured

Fransa’nın başkenti Paris’te yer alan Ahmet Kaya Kültür Merkezi yakınlarında gerçekleştirilen silahlı saldırı sonrası üç kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı. Yaralanan üç kişiden birinin durumunun ağır olduğu bildirildi. Öte yandan etkisiz hale getirilen saldırganın geçtiğimiz sene de göçmen kampında kılıçla saldırdığı ortaya çıktı.

DAHA ÖNCE DE GÖÇMENLERE SALDIRMIŞ

Uluslararası ajanslardan gelen son bilgilere göre saldırgan etkisiz hale getirildi ve tutuklandı.

Fransız medyası saldırganın 69 yaşında olduğunu yazdı. Saldırının arkasındaki neden ve zanlının terör bağlantısı olup olmadığı henüz bilinmiyor ancak saldırganın, geçtiğimiz yıl da göçmenlerin kaldığı kampa kılıçla saldırdığı ortaya çıktı. Bu olayın ardından ceza lan ve cezasını tamamlayan saldırganın 15 gün evvel tahliye olduğu öğrenildi. Geniş güvenlik önemlerinin alınan bölgeye giriş çıkışlar kapatıldı.

PKK SEMPATİZANLARI TÜRKİYE’Yİ HEDEF GÖSTERDİ

Fransız uyruklu ırkçı William M.’nin saldırısını, Türkiye’yi suçlamak için bir fırsata dönüştürmeye çalışan terör örgütü PKK sempatizanları, sokaklara indi.

https://twitter.com/Avrpli_Turkler/status/1606329178088955904?s=20&t=EAFpzjujrbVpuv8nJwgxCg

Görgü tanıklarının ifadesi ve Paris savcılığı tarafından yapılan açıklamalara rağmen, saldırı sonrası bölgede toplanan terör örgütü PKK/YPG destekçileri, Türkiye aleyhine sloganlar atmaya başladı. Türkiye’yi hedef gösteren örgüt sempatizanları, ırkçı bir Fransız’ın saldırısını Türkiye’ye mal etmeye çalıştı.

Benzer Haberler
aysenur-arslan
Terörü övme cezası alan Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan, Kanlı Noel’de katliam yapan EOKA’ya da sahip çıkmıştı
Ekran görüntüsü 2022-10-26 085106
Halk TV’de HDP’li Meral Danış Beştaş’ın Öcalan propagandasına Gülgün Feyman’dan tepki
ayşenur arslan
Ne şehit diyebildi ne PKK! Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan: ‘Mersin’deki saldırı neyin nesi belli değil’

Olay çıkaran grup, İçişleri Bakanı Gérald Darmanin’in açıklamasından sonra polise saldırdı. Paris polisi örgüt sempatizanlarına göz yaşartıcı gaz ve ses bombası ile karşılık verdi.

HALK TV YİNE PKK’NIN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPTI!

Halk TV sunucusu da , PKK’nın sözcülüğünü üstlenerek Fransız savcılığının resmi açıklamasını itibarsızlaştırmak için “Türkiye’de seçim sürecine girmişken bu saldırı akıllarda soru işareti bıraktı” diyerek Türkiye’yi suçladı.

https://twitter.com/ozguradamTurk/status/1606359387190198274?s=20&t=EAFpzjujrbVpuv8nJwgxCg

Gazeteci Fehim Taştekin de “Türkiye seçim sathı mailindeyken, olağanüstü şeyler bekleniyor. Burası ırkçıların hedefi olacak bir yer değil.” diyerek adeta PKK’nın yayın organıymışçasına Türkiye aleyhinde açıklamalarda bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir