Nisa Mihriban bebeği ölüme terk eden anne Ebru Sepetçioğlu’nun komşularından şaşırtan sözler

3 aylık bebeği ölüme terk eden anne Ebru Sepetçioğlu’nun yaşadığı Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki komuşları konuştu…

featured

Vicdanların sarsan olay, 29 Mart’ta İstanbul Pendik’te yaşandı… Ebru Sepetçioğlu (21) isimli bir kadın, 3 aylık bebeğini sokağa bıraktı. Pendik’te görev yapan Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz, 29 Mart 2022 tarihinde terk edilmiş bir bebek vakasında gitti. Bebeği bulup süt annesi olan Durmaz, bebeğe Nisa Mihriban ismini verdi.

BÜŞRA DURMAZ NİSA BEBEĞE SÜTANNELİK YAPMIŞTI

Gördüğü bebeğin aç olduğunu fark edip kendi bebeği gibi emzirdi. Kendisinin de 14 aylık bebeği olan Büşra Durmaz, sütanneliğini yaptığı bebeğe kendi bebeğinin elbiselerinden giydirdi.

NİSA BEBEK TEDAVİ GÖRÜYOR…

Durmaz, bebeğe ‘Nisa Mihriban’ adını koydu. Sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne götürülen bebeğin sağlık durumunun kötüye gittiği ve yoğun bakım ünitesine alındığı öğrenildi.

Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri, onlarca güvenlik kamerası görüntüsü izleyerek bebeği bırakan annenin kimliğini tespit etti.

Bunun ardından anne Ebru S., gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Ebru S., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CANİ ANNE EBRU S’NİN EVİNDE PERDE KIMILDAMIYOR

Öte yandan Ebru S.’nin Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde ailesiyle birlikte yaşadığı öğrenildi. Ailenin oturduğu evde perde kımıldamazken, komşularının çoğunun aileyi tanımaması ise dikkat çekti.

Ebru S., ile aynı mahallede oturan bir vatandaş, “Ben 5 yıldır bu mahallede oturuyorum. Aile hakkında çok bir bilgim yok benim. Adanalı olduklarını biliyorum sadece.

Bu olayı internette haberlerde okumuştum. Sabah 08.00 akşam 17.00 saatleri arasında çalıştığım için sabah evimden çıkıyorum akşam evime giriyorum.

O yüzden hiç görmedim. Nasıl insanlardır, kimlerdir bilmiyorum” dedi…

BAKAN KOCA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Nisa bebeğin sağlık durumuna ilişkin sosyal medya hesabından yeni bir açıklamada bulunmuştu.

Bakan Koca paylaşımında, “Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesinde takip edilen Nisa bebeğin beyin fonksiyonları, beyin ölümü açısından araştırıldığında beyin ölümü tespit edilmemiştir. Genel durumu ciddi olup, yakın takip ve tedavisi devam etmektedir. Nisa Bebeğimize Allah’tan şifa diliyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Hastaneden yapılan açıklamada ise, “Nisa Mihriban Bebek Hastanemiz Çocuk Yoğun Bakım Kliniğinde mekanik ventilatöre bağlı olarak takip edilmektedir.

Nisa bebeğin beyin fonksiyonları beyin ölümü açısından araştırıldığında apne testi ve BT anjiyo yapılmış olup beyin ölümü tespit edilmemiştir. Genel durumu ciddi olup yakın takip tedavisi devam etmektedir.” denilmişti.

Öte yandan Nisa bebeği bulan Büşra Durmaz ise Bakan Koca’nın yaptığı açıklamayı, “Dualarınızı bekliyoruz” notuyla paylaştı…

Nisa Mihriban için Fahrettin Koca’dan heyecanlandıran açıklama: Beyin ölümü gerçekleşmedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir