Her kesime yaranmaya çalışan TikTok fenomeni Mustafa Sarıgül’e ‘burası kü*distan’ diyen PKK’lı esnaf gözaltına alındı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakan olacağım iddiasıyla yola çıkıp, geri zekalılar platformu TikTok’ta fenomen olan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Van’ı ziyaret etti.

“BURASI KÜRDİSTAN OLACAK”

Van’da çeşitli ziyaretlerde bulunan Sarıgül, esnafları da dolaştı. Hacı Tunç adlı esnaf, Sarıgül’e, “Ne kadar dil o kadar mutluluk. Doğu kültürü bambaşkadır. Doğu’yu unutmayalım. Bir arkadaşımız Siirt’te ‘Burası Kürdistandır’ dedi. Bin, 2 bin yıl önce burası Kürdistan’dı. Yine de Kürdistan olacak. İtiraz etmeyelim. Bizi yaratan Allah’tır. Allah Kürtçeyi, Türkçeyi, Arapçayı, İngilizceyi de biliyor.” dedi.

Sarıgül, PKK yandaşı Tunç’a, hudut ve bayrak birliği mesajı verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti topraklarında herkes kendi ırkını, düşüncesini özgür bir şekilde konuşur. Hudut ve bayrak birliği diyen bütün yurttaşlarımızla el ele, kol kola, omuz omuza olacağız.”

GÖZALTINA ALINDI

Sarıgül pazardan ayrıldıktan sonra Tunç’un işyerine gelen polis, kendisini gözaltına alarak İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine götürdü. Tunç’un avukatı, gözaltı işleminin neye dayandırıldığına dair kendilerine bir bilgi verilmediğini açıkladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Her kesime yaranmaya çalışan TikTok fenomeni Mustafa Sarıgül’e ‘burası kü*distan’ diyen PKK’lı esnaf gözaltına alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir