Masumlar Apartmanı’ndaki rolü ile büyük beğeni toplayan Merve Dizdar’dan yeni dizi

Masumlar Apartmanı'nda Gülben'i canlandıran güzel oyuncu Merve Dizdar yeni bir dizi ile ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

featured

Merve Dizdar‘ın sevenlerine güzel bir haber geldi. İnternet platformunda yayınlanacak olan diziyi Yunus Ozan Korkut, Mustafa Memişoğlu’yla beraber yazıyor. Çekimleri ekim ayında Adana’da başlayacak olan dizide Merve Dizdar “Tansu” rolüne hayat verecek. Üç başrollü dizinin diğer oyuncusu ise Berkay Ateş…

Tv100’ün haberine göre; Yunus Ozan Korkut’un aynı zamanda yöneteceği dizinin yapımcılığını 7 yıl çalıştığı Ay Yapım’dan ayrılan ve FARO adlı oluşuma ortak olan Yamaç Okur üstleniyor. Okur geçen ay yaptığı paylaşımda “FARO macerası yakında başlıyor.

Filmler ve dizilerle dolu dolu 7 yıl Ay Yapım, 8 yıl Bulut Film yolculuğundan sonra yapımcılığa ortaklarından birisi olduğum FARO bünyesinde devam edeceğim. Televizyon, dijital ve sinemada nitelikli özel işler üretmeye devam edeceğiz” açıklamasını yapmıştı.

Merve Dizdar ve Gürhan Altundaşar barıştı mı? Eski eşlerden samimi görüntüler…

MERVE DİZDAR KİMDİR?

Merve Dizdar, 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. Kadir Has Üniversitesi’nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapmaktadır.

Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlayıp, halen devam etmektedir. İlk sinema deneyimi “Bir ses böler geceyi” filminde, Cem Davran ile yapan Dizdar, Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dershane Üniversite’de gibi başlıca dizilerin yanı sıra, son olarak Beş Kardeş dizisiyle seyircileriyle buluşmaktadır.

Ayrıca TRT ÇOCUK kanalında Arkadaşım Bıdı ve 23 Nisan şenliğe doğru adlı çocuk programlarının sunuculuğunu üstlenmiştir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir