Meral Akşener’den inşaat bekçisine sert tepki

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına isabet eden kurşunun perde arkasından bölgede yaşanan bir hırsızlık teşebbüsü olayı çıkmıştı. Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yanında getirdiği kurşunları yere fırlatarak bekçiye sert tepki gösterdi.

featured

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına isabet eden kurşunun perde arkasından bölgede yaşanan bir hırsızlık teşebbüsü olayı çıktı. Kurşunun, İYİ Parti binasına doğru kaçan hırsızları yakalamak isteyen özel güvenlik görevlisi tarafından sıkıldığı belirlendi.

İNŞAAT BEKÇİSİ RASTGELE ATEŞ AÇMIŞ

Polisin tespitlerine göre; inşaatın bekçisi Melikşah E. hırsızlığa teşebbüs eden ve fark edilmeleri üzerine İYİ Parti Binası’nın istikametine doğru kaçan hırsızları yakalayabilmek için rastgele ateş açtı. İddialara göre o kurşun da İYİ Parti Binası’nın camına isabet etti.

Benzer Haberler
koray aydın ankara kavga
Koray Aydın’ın ekibinden İYİ Parti Genel Merkezi’ne tehdit telefonu
iyi parti istanbul saldırısı
İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na isabet eden kurşunda flaş gelişme! Bekçinin ifadesi ortaya çıktı
iyi parti istanbul saldırgan
İYİ Parti İstanbul binasını yanlışlıkla kurşunlayan inşaat bekçisi Emniyet’e böyle getirildi

OLAYIN FAİLİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, failin yakalandığını bildirdi. Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türk Polisi yakalar. İYİ Parti İl Başkanlığına isabet eden saldırı ile ilgili fail yakalandı. Sorumlu mevkidekilerin suçlamalarda bulunurken dikkatli olmaları gerekir. Bizim görevimiz yakalamak. Devletinize ve Polisinize itimat ediniz. Mahcup olursunuz.” dedi.

AKŞENER ÖZÜR DİLEMEK YERİNE ÜSTE ÇIKMAYA ÇALIŞTI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise parti binasına isabet eden mermi için Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı suçlayarak özür dilemek yerine üste çıkmaya çalıştı.

Akşener, “Recep Bey çıkmış benden özür bekliyormuş. Utanmasan mermiye saldırdı diye parti binamızı tutuklayacaksın. Bir de senden özür dileyeceğim öyle mi?

Hadi oradan be hadi, çok beklersin. Sakın unutma bir bu günlere öyle kolay gelmedik.” ifadelerini kullandı.

Akşener, konuşmasının devamında kürsüde bulunan kurşunları fırlatarak, “Tüm tehditlere, tüm iftiralara direneceksiniz söz mü? Tüm mermilere göğüs gerip, milletimize güneş olacaksınız söz mü?” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir