Mehmet Yavuz kimdir, kaç yaşında ve nereli?

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, ölümünün 3. yılında anılıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Böbrek kanseri teşhisi konan HÜDA PAR eski Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Onkoloji Hastanesinde 9 Ağustos 2019’vefat etti.

Mehmet Yavuz’un hastalığının yıllar önce başlamış, Kasım 2017’de sol böbreği alınmıştı.

Böbrek rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede kanser teşhisi konulan ve yoğun bir tedavi süreci geçiren Mehmet Yavuz’a, bir süre kemoterapi uygulanmış, diğer böbreği tahrip edebileceği endişesi ile kemoterapiye ara verilerek bitkisel tedaviye devam edilmişti.

Tedavisinin ardından taburcu olan ve durumu ağırlaşarak tekrar Dicle Üniversitesi Fakültesine Kaldırılan Yavuz’un, damardan aldığı besinlerle tedavisine devam edilmişti.

1973’te Adıyaman’ın Kahta ilçesinde doğan Yavuz, ilk öğrenimini Kahta Atatürk İlkokulu’nda, Ortaöğretim ve Liseyi ise Kahta İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Daha sonra Konya Selçuklu Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olan Yavuz, bir süre öğretmenlik yaptı.

Yavuz, 2000’li yıllarda hapse girmişti. Yaklaşık 2 yıl cezaevinde kalan Yavuz, daha sonra Şanlıurfa’da özel bir dershanede öğretmenlik ve idarecilik yaptı.

Doğruhaber gazetesinde makale yazan Yavuz, HÜDA PAR ile siyaset hayatına başladı. Genel Başkan Vekilliği de yapan Yavuz, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü görevini yürütüyordu.

Biri erkek 3’ü kız 4 çocuk sahibi olan Yavuz, 09.08.2019’da gece saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Mehmet Yavuz kimdir, kaç yaşında ve nereli?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.