MasterChef’te kim elendi?

featured

Türk televizyonlarının uzun soluklu yarışma programı 2020 MasterChef Türkiye’nin son bölümde ( 25 Ekim 2020 Pazar) eleme gecesi heyecanı yaşandı. Geçtiğimiz hafta boyunca dokunulmazlık, bireysel dokunulmazlık ve eleme adayı oyunları sonrasında eleme potasına giden Emir, Berker, Sefa, Tanya, Uğur, Esra’dan safran ana malzemesiyle yaratıcılık yemeği yapmaları istendi.

En iyi yemeği yapan Emir, Sefa ve Esra bu aşamada eleme potasından kurtularak 2020 MasterChef Türkiye macerasına 1 hafta daha devam etme hakkı kazandı. İlk eleme oyununda başarılı olamayan Uğur, Tanya ve Berker, Danilo Şefin imza tabağı olan Siste Ördek yemeğini en iyi yapmak ve elenmekten kurtulmak adına ter dökerek ürünlerini hazırladı.

Yapılan ürünlerin tadımını gerçekleştiren Mehmet, Danilo ve Somer şefler Uğur’un elenmekten kurtulan ilk isim olduğunu açıkladı. Bu gelişmenin ardından jüri şefler tarafından bu haftanın elenen ismi Berker olarak açıklandı.

MASTERCHEF BERKER KİMDİR?

MasterChef Berker Başmanav, 23 Ekim 1996 tarihinde Sakarya/Hendek’te doğdu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise hayatını Hendek’te tamamlamasının ardından uluslararası asçılık eğitimi almak için İstanbul’a taşındı. MasterChef Berker, başladığı eğitimi birincilikle tamamlamasının ardından uluslarası otellerde ve restoranlarda çalışma imkanı buldub  Son olarak Londra ve İspanya’da şubeleri bulunan vagon bir restoranın koordinatör şefliğini üstlenen Berker, yedeklerden yarışmanın ana kadrosuna girerek MasterChef hayalinin peşinden gitti ve son bölümde elenen isim oldu.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir