KPSS 2022 iptal mi? KPSS iptal olursa ne olur? KPSS 2022 tekrarlanır mı?

31 Temmuz Pazar günü yapılan KPSS 2022 lisans sınavında ‘’Yediiklim’’ denemeleriyle birebir aynı soruların sorulması, ‘’kopya’’ iddialarını da beraberinde getirdi. Devlet Denetleme Kurumuna inceleme talimatı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Ağustos Çarşamba gece yarısı ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ü görevden aldı. Yaşanan son dakika gelişmesinin ardından, ‘’KPSS 2022 iptal mi? KPSS tekrarlanacak mı? KPSS iptal olursa ne olur?’’ sorularının cevabı araştırılmaya başlandı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KPSS sınavı iptal mi edilecek, sınav tekrar mı yapılacak soruları son dönemin en çok araştırılan soruları arasında yer alırken konuya ilişkin açıklamalar peş peşe geliyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen KPSS lisans sınavının ardından bazı sorulara ilişkin çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Peki KPSS sınavı iptal edilecek mi, son durum nedir? ÖSYM 2022 KPSS tekrar mı yapılacak? İşte merak edilen soruların yanıtı

2022 KPSS İPTAL Mİ EDİLECEK?

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın Pazar günü gerçekleştirilmesinden sonra ÖSYM KPSS cevap anahtarının belli bir kısmını açıklamıştı. ÖSYM’nin paylaştığı sorular ile karşılaştırma yapanlar ilginç bir sonuçla karşılaştı. Peki ÖSYM KPSS sınavı son dakika gelişmesi olarak neler söyledi?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı! KPSS lisans sınavı iptal mi olacak? KPSS 2022 tekrarlanacak mı?

ÖSYM KPSS SINAVINI İPTAL EDECEK Mİ?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınavın iptali ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. ÖSYM, kopya soru iddialarıyla ilgili bir açıklama yayınlandı.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün başını yedi! Yediiklim yayınları kimin? KPSS sorularını yayımlayan Yediiklim’in sahibi FETÖ’cü mü?

ÖSYM’DEN AÇIKLAMA

ÖSYM KPSS sorularının kopya olduğuna ilişkin yapılan sosyal medya paylaşımları üzerine şu açıklamayı yaptı:

2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Temmuz 2022 Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumlarında güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir.

Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN KPSS AÇIKLAMASI

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KPSS’de yaşanan kopya soru iddiası üzerine çalışma başlatılması talimatını vererek şu açıklamayı yaptı:

Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır.

Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KPSS talimatı! Devlet Denetleme Kurulu inceleyecek

ÖSYM BAŞKANI AYGÜN GÖREVDEN ALINDI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle görevinden alındı.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı

KPSS 2022 iptal mi? KPSS iptal olursa ne olur? KPSS 2022 tekrarlanır mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.