Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait barınaktaki köpek katliamıyla ilgili flaş açıklama

Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir barınakta görevlinin elindeki kürekle köpeklere vurarak tek tek katlettiği görüntüler sosyal medyada olay oldu. Konya Büyükşehir Belediyesi, infial yaratan olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtirken, "Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır. Konu etraflıca değerlendirilerek sorumlular hakkında yasal işlem ve suç duyurusu yapılacaktır" açıklamasında bulunuldu.

featured

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin elindeki kürekle bir köpeğe vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyada tepki çekti. Görüntülerle ilgili Konya Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama geldi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ndeki görevlinin bir köpeğe elindeki kürekle vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

“SORUMLULAR HAKKINDA YASAL İŞLEM BAŞLATILACAKTIR”

Konu ile ilgili Konya Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı ifade edilerek, “Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde yaşandığı iddia edilen üzücü olay hakkında soruşturma başlatılmıştır. Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır. Konu etraflıca değerlendirilerek sorumlular hakkında yasal işlem ve suç duyurusu yapılacaktır.” denildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir