Katil Mustafa Murat Ayhan uçurumdan atmıştı… Azra Gülendam Haytaoğlu’nun kafatası bulundu!

featured

Antalya’da Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde okuyan Azra Gülendam Haytaoğlu, bazı belirtiler hissedince 28 Temmuz’da hastaneye giderek koronavirüs testi yaptırdı.

Sonucu pozitif çıkan Haytaoğlu, durumu ablası Ezgi Haytaoğlu ile paylaştı. Ablası, Haytaoğlu’na kızarak, dikkat etmediği için hastalığa yakalandığını söyleyince aralarında tartışma başladı.

Ablasıyla tartıştı

Tartışma sırasında Haytaoğlu, ablasına “Ben biraz hava alacağım” diyerek kimliğini almadan evden çıktı. Eve dönmeyince Ezgi Haytaoğlu, kardeşini telefonla aradı. Azra Gülendam Haytaoğlu, telefonda, ablasına “Kafede koronavirüs geçirmiş bir ağabeyle oturuyorum, beni çok iyi anlıyor. Bugün onunla kalacağım” diyerek telefonu kapattı, bir daha da ulaşılamadı.

Baba Mustafa Haytaoğlu, Adana’dan gelerek kızını aramaya başlarken, hayatından endişe ettiği kızı için polise kayıp başvurusunda bulundu. Polis, genç kızı bulmak için arama çalışması başlattı. Sosyal medyadan da genç kızın bulunması için çağrılar yapıldı.

Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katili emlakçı Mustafa Murat Ayhan’dan dehşete düşüren ifade: “Boğarak öldürdüm, 5 parçaya ayırdım”

Çapraz sorguda korkunç cinayeti itiraf etti

Cinayet masası ekipleri, daha sonra MOBESE ve çevre iş yeri güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Görüntülerde Mustafa Murat Ayhan’ın, Konyaaltı ilçesindeki evinden aynı valiz ile birkaç kez çıkıp gittiğini belirledi. Bunun üzerine Ayhan, yeniden gözaltına alındı. Tekrar çapraz sorguya alınan Ayhan, cinayeti işlediğini itiraf etti. Ayhan’ın, ifadesinde Azra’nın ölümü üzerine paniğe kapıldığını cesedi banyoya götürerek bıçakla parçaladığını da anlattığı kaydedildi.

Azra Gülendam Haytaoğlu’nun babası Mustafa Haytaoğlu’ndan acı sözler: “Kafasını ve sol bacağını daha yeni buluyorlar, çocuğumu paramparça etmiş…”

Vücuduna jiletle adını yazmış

Ayhan, “Azra, 28 Temmuz’da beni aradı. Buluştuk. Evde birlikte yemek yedik. Alkol aldık. Bu sırada aramızda tartışma çıktı. Boğarak öldürdüm. Banyoya götürüp cesedini 5 parçaya ayırdım. Cesedin parçalarını valize koyup Kepez ilçesi Varsak ormanlık alanda gömdüm” dedi.

Öte yandan Mustafa Murat Ayhan’ın, Azra Gülendam Haytaoğlu’nu öldürdükten sonra vücuduna jiletle ismini yazdığı belirtildi.

Azra Gülendam Haytaoğlu cinayetinde korkunç gelişme! Kafasını kesip uçurumdan atmış…

Azra’nın kafatası bulundu

Antalya’da Mustafa Murat Ayhan tarafından vahşice katledilip parçalara ayrılan Azra Gülendam Haytaoğlu’nun kafatası bulundu.

Antalya’da vahşice katledildiği ortala çıkan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’nun (21) cenazesini kayıp kısmı bulundu.

Cenaze baba Mustafa Haytaoğlu’na teslim edildi. Bugün Sofular Köyü mezarlığında toprağa vericek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir