Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün efsanesi ‘Kara Para Aşk’ ABD’yi kasıp kavuruyor

İlk kez 2015 yılında ATV ekranlarında izleyiciyle buluşan ve yayınlandığı dönem fırtınalar estiren Kara Para Aşk dizisinin sona ermesinin üzerinden yıllar geçti ama etkisi sürüyor. Dünyada birçok ülkede yayınlanan Kara Para Aşk, ABD Netflix’in en çok izlenen dizilerinden biri oldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ay Yapım tarafından çekilen ve başrollerinde Tuba Büyüküstün ile Engin Akyürek‘in yer aldığı Kara Para Aşk’ın senaryosu, Yargı dizisinin senaristi Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat tarafından yazılmıştı. Türkiye’de iki sezon olarak yayınlanan dizi çok beğenilerek izlemişti.

Kara Para Aşk dizisi ise Türkiye’de biten yolculuğunun ardından dünyanın farklı ülkelerine satıldı ve macerasına devam etti. Şu sıralar ise dijital platform Netflix’te yayınlanmasından sonra bir başka güzel gelişme ile gündeme geldi.

ABD NETFLIX’TE İLK 5’E GİRDİ

Sona ermesinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen etkisini hala sürdüren dizi, en son ABD Netflix’inde en çok izlenen dizilerinden biri oldu. Kara Para Aşk daha önce Almanya Netflix’inde en çok izlenen beş diziden biri olmuştu.

Kara Para Aşk

“BU İKİ OYUNCU HARİKA”

Yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın üstlendiği dizi nişanlısı öldürülen Ömer Komiser ile nişanlısının yanında cesedi bulunan adamın kızı olan Elif’in yollarının kesişmesini anlatıyordu. Hollywood’un ünlü oyuncusu Barbra Streisand da bu sayede Kara Para Aşk dizisini izlemiş ve övgü dolu bir paylaşım yapmıştı. Streisand Kara Para Aşk için “Bu iki oyuncu harika! Oyuncu kadrosunun geri kalanı da… Dizi sizi öyle bir yakalıyor ki izlemekten vazgeçemiyorsunuz” yorumunu yapmıştı.

Streisand’ın bu paylaşımının ardından Tuba Büyüküstün de paylaşımı kendi hesabından yayınlayarak “Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Bunun benim için ne kadar önemli olduğunu bilemezsiniz. Teşekkür ederim.” notunu iletmişti…

Kaynak: Televizyon Gazetesi

Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün efsanesi ‘Kara Para Aşk’ ABD’yi kasıp kavuruyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.