İstanbul’da toplu ulaşıma zam teklifi

İstanbul'da toplu ulaşıma zam yapılması teklifi Ekim ayı UKOME toplantısında tartışıldı. Ulaşıma, yüzde 24.79 zam yapılmasını içeren teklif, oy çokluğuyla reddedildi.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetimi toplu taşıma ücretlerine zam talebiyle Ulaşım Koordinasyon Merkezini (UKOME) toplantıya çağırdı.

Ekim ayı UKOME toplantısında İBB yönetimi toplu ulaşım ücretlerine yüzde 24,79 zam talebini gündeme aldı.

ZAM TALEBİ REDDEDİLDİ!

Toplantıda konuya ilişkin yapılan görüşler sonrasında zam talebi oy çokluğuyla reddedildi.

DENİZ TAŞIMACILIĞI ÜCRET TARİFESİ MİL ÜZERİNDEN

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Karakaya başkanlığında toplanan UKOME toplantısında ayrıca deniz taşıma ücretleri de düzenlendi.

Deniz taşımacılığını desteklemek için; “Deniz Taşımacılık Hat ücret tarifesinin mil bazlı olarak düzenlenmesi”ni teklif etti. Karar oy birliğiyle kabul edildi.

Deniz ulaşımında mevcut durumda uğramalı hatlarda mesafeye bakılmaksızın tek bilet ücreti alınıyor. Ücret 2 iskele için de 10 iskele için de 7.67 lira. Mesafe arttıkça işletme maliyeti ve yolculuk süresi artması dikkate alınarak, yeni ücret tarifesi mil üzerinde belirlendi.

Buna göre; 1 milden sonra her mil başı ücrete 1 lira eklenecek. Denizden karaya ve karadan denize kişiselleştirilmiş İstanbulkart ile yapılan yolculuklarda, aktarmalarda mevcut aktarma ücretlerinin yüzde 50 alınacak. Ücretler, 5 mil sonrası sabitlenecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir