Isparta konseri iptal edilen Melek Mosso’dan sert tepki

Isparta konseri iptal edilen ünlü sanatçı Melek Mosso, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’ndeki performansında alınan kararlara sert tepki gösterdi.

featured

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında sahneye çıkan Melek Mosso dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Son günlerde konserleri bazı dernek ve sivil toplum örgütlerinin istememesi üzerine Valilikler ve AK Partili Belediye yönetimleri tarafından Melek Mosso çıktığı sahnede çarpıcı açıklamalar yaptı.

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında yaklaşık 15 bin kişiye konser veren Melek Mosso, sahnede bu iptal kararlarına ilişkin şu sert ifadeleri kullandı:

“Bir gün özgürce giyinebildiğimiz. Özgürce konuşabildiğimiz, saçımızın şekliyle vücudumuzun rengiyle, kahkahamızla, üslubumuzla, kurduğumuz cümlelerle, bizle, varlığımızla, hayatta bütün olacağımız günlerin hayalini kuruyorum. Bu hayali istemekten onun için şarkı söylemekten konuşmaktan asla ve asla vazgeçmiyorum.

Her şeyin çekirdekte başladığına inanıyorum burada kadın erkek değil insan olarak konuşuyorum. Lütfen babam, abim, kardeşim, amcam, dayım, sevgilim, kuzenim, kankam diye ayırt etmeyin. Bir el bir ses yükseliyorsa, kadınıyla erkeğiyle onun önünde durun.

Ve bizimle birlikte yeri geldiğinde yürüyün dostlar. Biz kızlar zaten bu dünyada hakkımızı sürekli savunmak zorunda bırakıldık. Maalesef bütün dünyada böyle. Arkamızda durmanıza hiç gerek yok. Biz taş gibi yürüyoruz yanımızda durun yeter.”

Demet Akalın’dan Isparta’da konseri iptal edilen Melek Mosso ile ilgili açıklama: ‘Teklif geldi…’

NE OLMUŞTU

Şarkıcı Melek Mosso’nun 3 Haziran’da Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında bir konser vereceği duyurulmuştu.

Isparta Belediyesi tarafından da duyurusu yapılan konsere, bazı yerel sivil toplum örgütleri tarafından karşı çıkılması üzerine iptal edildiği açıklanmıştı.

Sosyal medyada gündem olan Melek Mosso konserleri hakkında alınan iptal kararları sonrası kamuoyunda büyük tepki oluşmuştu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir