Hakan Peker’in saplantılı hayranı Tuğba Balcı’ya yakalama kararı

Şarkıcı Hakan Peker, sosyal medyadan kendisine aşk mesajları atan, karşılık alamadığında küfür ve hakaret içerikli yorumlar yapan takipçisinden şikâyetçi oldu. 13 yıl 11 aya kadar hapsi istenen Tuğba Balcı'nın davadan sonra da ünlü şarkıcıya tacizlerinin devam ettiği ve yeni soruşturmalar açıldığı, uzaklaştırma kararlarını ihlal ettiği için ceza bile aldığı belirlendi.

featured

Şarkıcı Hakan Peker, sosyal medyadan kendisine aşk mesajları atan, karşılık alamadığında küfür ve hakaret içerikli yorumlar yapan takipçisi Tuğba Balcı’dan şikâyetçi oldu.

34 yaşındaki platonik aşık Tuğba Balcı hakkında “kişilerin huzur ve sükununu bozma”, “hakaret” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından 13 yıl 11 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

480 AYRI HESAP AÇARAK MESAJ ATMIŞ

Dava kapsamında sanığın “Karam” parçasının çıkmasının ardından yıllarca Peker’e aşk beslediği, 480 ayrı hesap açarak şarkıcıya ısrarlı mesajlar attığı belirlenmişti.

İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya Hakan Peker’in avukatı katılırken, Peker’e platonik aşk besleyen Tuğba Balcı katılmadı.

Mahkeme hakimi sanık Tuğba Balcı’nın ifadesinin alınması için ikametinin bulunduğu Kocaeli’ndeki mahkemeye yazı yazıldığını ancak sanığın davanın esas mahkemesinde ifade vereceğini söylediğini belirtti.

BİR SONRAKİ DURUŞMAYA KATILMAZSA YAKALAMA KARARI ÇIKARILACAK

Şarkıcı Peker’in avukatı sanık hakkında şikayetlerinin devam ettiğini kaydederek, “Hakkında zorla getirme kararı verilsin. Dava açıldıktan sonra da benzer eylemlerde bulunduğu için yeni soruşturmalar da açıldı. Aile mahkemesinden uzaklaştırma kararı da almıştık ve ihlal ettiği için cezalandırıldı” dedi.

Mahkeme, sanığın bir sonraki celse mazeretsiz şekilde duruşmaya katılmazsa hakkında yakalama kararı çıkarılarak duruşmaya getirileceğini belirtti. Duruşma ertelendi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir