Göztepe-Altay derbisinde stadyuma fişek sokan ambulans şoförünün ifadesi ortaya çıktı

Dün akşam İzmir'de, Göztepe ve Altay arasında oynanan derbi maçında, Göztepe taraftarı Mehmet Çakır'ı yaralayan işaret fişeği ile diğer suç aletlerini 2 sırt çantasıyla stadyuma soktuğu belirlenip, gözaltına alınan ambulans şoförlerinden A.G.'nin, daha önce bazı maçlarda olay çıkardığı için 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'dan kaydının bulunduğu ortaya çıktı.

featured

Türkiye dün akşam Göztepe-Altay derbisinde yaşanan olaylarla dehşete düştü. Stadyumdaki kavgaya neden olan işaret ve sis fişeklerini özel ambulans şoförlerinin stada soktuğu ortaya çıkmıştı.

thumbnail
Olaylı Göztepe-Altay derbisi
Göztepe Altay maçında fişekleri stada ambulans şoförü sokmuş

Şüpheli A.G.’nin maçtan 1 gün önce taraftar grubuyla buluştuğunu ve oradaki konuşmanın ardından işaret fişeklerini stada sokmaya karar verdiği belirtildi.

4 şüphelinin fişekleri Konak ilçesindeki Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndan aldıktan sonra sırt çantasıyla A.G.’ye teslim ettiği, sağlık personeli olduğu için aranmayan A.G.’nin de çantayı tuvalete bıraktığı aktarıldı.

thumbnail
Olaylı Göztepe-Altay derbisinde ambulans şoförlerinin görüntüsü
Göztepe-Altay maçında fişekleri stada sokan ambulans şoförlerinin görüntüleri ortaya çıktı

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Tuvaletteki çantayı alan bir taraftarın çantanın içerisindeki fişekleri taraftara dağıttığı, fişeklerden birini F.E.’nin ateşlediği öğrenildi.

Ambulans şoförü A.G.’nin ifadesi de ortaya çıktı. İfadesinde, taraftarlarla buluştuğunda kendisine fişekleri stada sokması için yapılan teklifi kabul ettiğini söyleyen A.G.’nin maç günü bu eylemi gerçekleştirdiğini ancak çantayı tuvaletten kimin aldığını bilmediğini söylediği öğrenildi.

thumbnail
Göztepe-Altay neden anlaşamıyor?
Göztepe ve Altay düşmanlığının tarihi! İki İzmir takımı neden anlaşamıyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir