Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne saldırmak isteyen canlı bombanın kimliği belli oldu!

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü önünde bomba süsü verilmiş şekilde saldırı girişiminde bulunan bir kişi polisler tarafından vurulduktan sonra yaralı olarak etkisiz hale getirildi. Üzerindeki kablo düzeneğinde herhangi bir patlayıcı maddeye rastlanmayan saldırganın 32 yaşındaki Ümit Koçyiğit olduğu tespit edildi.

featured
GAZİANTEP'TE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE ETKİSİZ HALE GETİRİLEN ŞAHSIN ÜZERİNDE BOMBA İMHA EKİPLERİ İNCELEME YAPIYOR. (İHA/GAZİANTEP-İHA) Gaziantep'te Emniyet Müdürlüğü önünde etkisiz hale getirilen şahsın üzerinde bomba imha ekipleri inceleme yapıyor.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne saldırmak isteyen canlı bombanın 32 yaşındaki Ümit Koçyiğit olduğu belirlendi.

Gaziantep’te Emniyet Müdürlüğünün önüne gelerek, ‘üzerimde bomba var’ diyen şahıs polis tarafından vurularak etkisiz hale getirilirdi. O anlar İHA’nın kamerasına anbean yansıdı.

GAZİANTEP VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valisi Davut Gül sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada ”Gaziantep Emniyet Müdürlüğümüzün önünde bomba süsü verilmiş şekilde saldırı girişiminde bulunan bir kişi polislerimiz tarafından yaralı olarak etkisiz hale getirilmiştir. Olay çok yönlü olarak araştırılmakta olup ilgili kişinin çok sayıda adli kaydı bulunmaktadır. Geçmiş olsun” dedi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne canlı bomba paniği! Silahla vuruldu, valilik açıklama yaptı

SALDIRGANIN ÜZERİNDE DRONE İLE BOMBA ARANDI

Uyarılara rağmen Emniyet Müdürlüğü önünde bağıran bir şahsı polis uzaklaştırmak istedi. İkazlara rağmen uzaklaşmayan şahıs polis ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi. Defalarca kez ateş edilen şahıs, ağır şekilde yaralanarak, yere yığıldı. Henüz ölmediği belirtilen şahsın üzerinde dron ile bomba araması yapıldı.
Olay yerinin çevresinde de geniş güvenlik tedbiri alındı.

YARALI HALDE HASTANEYE KALDIRILDI

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde polisler tarafından vurularak etkisiz hale getirilen şahıs üzerinde polisler arama yaptı. Üzerinde bomba olmadığı tespit edilen şahıs yapılan aramanın ardından ambulansa alınarak hastaneye kaldırıldı. Şahsın üzerinde ve yere bıraktığı poşette herhangi bir patlayıcı maddeye ulaşılmadı.
Öte yandan ise Gaziantep Valisi Davut Gül ve Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ da olay yerinde inceleme yaptı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne saldırmak isteyen canlı bombanın vurulma anı kamerada!

ÜZERİNDEN KABLO DÜZENEĞİ ÇIKTI

Vurularak etkisiz hale getirilen şahsın yapılan üst aramasında kablo düzeneği bulundu. Düzeneğin ise herhangi bir patlayıcıya bağlı olmadığı öğrenildi. Yaşanan çatışma anında araç yolu trafiğe kapatılırken bölgede geniş güvenlik tedbirleri alındı. Olayda ağır yaralan şahsın ambulansla hastaneye kaldırılması ve olay yerinde yapılan incelemelerin tamamlanmasının ardından yol trafiğe açıldı.

Henüz ismi açıklanmayan saldırganın çok sayıda suçtan kaydı bulunduğu belirtildi.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Emniyet Müdürlüğü binası önünde üzerinde bomba olduğunu söyleyen ve polisler tarafından vurularak etkisiz hale getirilen saldırganın 32 yaşındaki Ümit Koçyiğit olduğu ortaya çıktı. Ağır yaralı olarak kaldırıldığı Ersin Arslan Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altında bulunduğu öğrenilen Ümit Koçyiğit’in daha önceden bir çok suçtan kaydı bulunduğu belirtildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir