Emniyet Genel Müdürlüğü’nden korsan polis sendikası Emniyet-Sen ve elebaşı Faruk Sezer hakkında suç duyurusu

Son dönemde FETÖ ve uzantıları tarafından hedef haline getirilmeye Türk Polis Teşkilatı, terörden narkotiğe, kaçakçılıktan teröre kadar pek çok başarılı operasyona imza atmaya devam ederken bir taraftan da FETÖ uzantısı korsan polis sendikası Emniyet Sen'in algı oyunlarıyla mücadele ediyor.

featured

Son yıllarda terör örgütlerine Türkiye’yi dar eden, terörün finansmanı uyuşturucu ve insan ticaretini bitme noktasına getiren Türk Emniyeti’ne, terör örgütlerinin sosyal medya üzerinden saldırıları devam ediyor.

Sahada Emniyet güçlerinin karşısına çıkacak cesareti olmayan terör ve mafya işbirliği, sosyal medyada FETÖ’cü hesaplar vasıtasıyla yine bir dezenformasyon hareketi başlattı. Bazı CHP’li milletvekilleri tarafından da desteklenen FETÖ’cü hesaplara malzeme ise korsan polis sendikası Emniyet-Sen üzerinden sağlanıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü korrsan sendika Emniyet-Sen ve sözde başkanı Faruk Sezer’le ilgili açıklama yaptı:

4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun 15. Maddesi ile “Emniyet hizmetleri sınıfı ve emniyet teşkilatında çalışan diğer hizmet sınıflarına dahil personelin sendika kuramayacağı ve üye olamayacağı” açıkça yasaklanmış olmasına rağmen kanunsuz bir şekilde kurulmaya çalışılan ancak Yargıtay 22. Hukuk Dairesi’nin 06.06.2016 tarihli ve 2016/12861 Esas/2016/16434 kararıyla “yok hükmünde olduğu” tespit edilen Emniyet Sen’in sözde Genel Başkanı emekli polis memuru Faruk Sezer’in, doğruyu yansıtmayan beyanları, söylemleri ve ileri sürdüğü iddialar üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

Hukuken var olmayan ve Teşkilatımızla uzaktan yakından ilgili bulunmayan bir sendikanın Genel Başkanı olduğunu iddia eden söz konusu şahsın, zaman zaman bazı medya organlarında da yer verilen mesnetsiz ithamlarının amacının dezenformasyon olduğu açık ve nettir.

Terör örgütleriyle ve her türlü suç ve suçluyla amansız mücadelesini son derece başarılı şekilde sürdüren Polis teşkilatına kara çalmaya ve moral motivasyonunu bozmaya yönelik bu tür provokatif girişimler, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkarılacaktır.

Emniyet’i hedef alan iftira kampanyaları asla amacına ulaşamayacak ve teşkilat mensuplarının birbirine olan bağını gevşetemeyecektir.

Faruk Sezer hakkında farklı platformlarda birçok defa ortaya attığı isnat ve iftiralar nedeniyle hukuk nezdinde defaten suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Bu hesaplara dikkat! Bin bir kılık FETÖ şimdi de ‘polis ailesi’ ve ‘polis sendikası’ oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir