Emekli Büyükelçi Uluç Özülker’den Ümit Özdağ’a tepki: Amacı reklam, halkta karşılığı %0,1 bile değil

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın "Suriyeli sığınmacılar için Şam yönetimiyle irtibat kuracağız" açıklamasına Emekli Büyükelçi Uluç Özülker'den tepki geldi. Özülker, "Zafer Partisi'nin halkta karşılığı %0,1 bile değil. Amaç çözüm odaklı değil ne yazık ki, piar!" dedi.

featured

Emekli Büyükelçi Uluç Özülker, “Ümit Özdağ’ın açıklaması tamamen reklam amaçlı.” dedi.

Emekli Büyükelçi Uluç Özülker, sosyal medya hesabından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın; “Zafer Partisi olarak, Şam Hükümeti ile Türkiye’deki sığınmacı ve kaçakların geri dönüşü için görüşme sürecini başlatıyoruz. Adana Mutabakatı’nı imzalayan hükümetin Devlet ve Dışişleri Bakanı olan Sayın Şükrü Sina Gürel Zafer Partisi’ne katılmıştır. Zafer Partisi’ne hoşgeldiniz.” ifadesine yanıt verdi.

Özülker, Özdağ’ın “Suriyeli sığınmacılar için Şam yönetimiyle irtibat kuracağız” açıklamasının tamamen reklam amaçlı olduğunu söyledi.

“Esad ile Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi kaynakları, uygun görürse görüşebilir.” diyen Emekli Büyükelçi Uluç Özülker’in açıklamaları şöyle:

“Ümit Özdağ, Suriyeli sığınmacılar için Şam yönetimiyle irtibat kuracağız açıklaması tamamen reklam amaçlı. Esad ile Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi kaynakları, uygun görürse görüşebilir. Zafer Partisi’nin halkta karşılığı %0,1 bile değil. Amaç çözüm odaklı değil ne yazık ki, piar!”

https://twitter.com/UlucOzulkr/status/1516438849571991557?s=20&t=7bZH2HxE2ScZybVEU0bV9w

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir