Doktor Ekrem Karakaya'yı öldüren Hacı Mehmet Akçay'ın babası Kasım Akçay: ‘Çocuğumdan çok doktora üzülüyorum’

Konya'da kardiyoloji uzmanı Dr. Ekrem Karakaya'nın Hacı Mehmet Akçay tarafından tabancayla öldürülmesi tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Karakaya'yı öldürdükten sonra intihar eden Akçay'ın babası Kasım Akçay, konuyla ilgili olarak "Böyle bir olay yaşandığına hala inanamıyorum. Böyle bir olayın yaşanmasını da asla istemezdim. Kendi çocuğumdan çok doktora üzülüyorum. 2 çocuğu var. Kelimelerle tarif edilemez bir durum" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konya’da Yunak Devlet Hastanesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalışan 3 çocuk babası Hacı Mehmet Akçay, 6 Temmuz günü Konya Şehir Hastanesi’nde kardiyoloji uzmanı 2 çocuk babası Dr. Ekrem Karakaya‘yı, klinikte ruhsatlı tabancasıyla peşpeşe ateş ederek öldürdü. Ardından aynı tabancayla intihar etti. Yaşanan acı olay sonrası sağlık çalışanları 2 günlük greve gitti, ülke genelinde eylemler yapıldı.

ANNESİNİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU TUTTUĞU İÇİN ÖLDÜRMÜŞ

Akçay’ın saldırıyı, 7 Haziran günü kalp krizi geçiren ve kaldırıldığı Konya Şehir Hastanesi’nde 8 Haziran günü anjiyo ameliyatı sonrası yaşamını yitiren annesi Kezban Akçay’ın (58) ölümünden sorumlu tuttuğu için gerçekleştirildiği öne sürüldü. Hacı Mehmet Akçay’ın, çalıştığı hastanede ortopedi servisi olmadığı için beli ağrıdığını ve Akşehir Devlet Hastanesi’ne ortopedi servisine gideceğini söyleyerek iş yerinden izin aldığı belirtildi.

Dr. Ekrem Karakaya’nın kardeşi ile son konuşması yürekleri sızlattı

“ÇOCUĞUMDAN ÇOK DOKTORA ÜZÜLDÜM”

Hacı Mehmet Akçay’ın babası Kasım Akçay, yaşanan olay nedeniyle üzüntülü olduğunu belirterek, “Böyle bir olay yaşandığına hala inanamıyorum. Böyle bir olayın yaşanmasını da asla istemezdim. Kendi çocuğumdan çok doktora üzülüyorum. 2 çocuğu var. Kelimelerle tarif edilemez bir durum” dedi.

“OLAYI ÇIKAN HABERLERDEN ÖĞRENDİM”

Akçay, “Annesinin ölümünden dolayı doktoru öldürdüğü söyleniyor. Annesinin ölümüyle ilgili doktoru suçlayıcı bize hiçbir şey söylemedi. Olayı çıkan haberlerden öğrendim” ifadelerini kullandı.

Doktor Ekrem Karakaya’yı öldüren Hacı Mehmet Akçay’ın babası Kasım Akçay: ‘Çocuğumdan çok doktora üzülüyorum’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.