CZN Burak’a TikTok’tan ‘Türkiye’nin 1 numarası’ ödülü

Sosyal paylaşım platformu TikTok, CZN Burak'ı Türkiye'nin en iyi içerik üreticisi seçti.

featured

Yaptığı yemek videoları ile Instagram’da fenomen olan, dünyaca ünlü birçok isim ile yan yana bulunan ve o anları sosyal medya hesabından paylaşan Burak Özdemir, TikTok Türkiye’nin 2022 En Popüler İçerik Üreticisi ödülüne layık görüldü.

66.5 MİLYON TAKİPÇİSİ VAR

Çeşitli sosyal yardım etkinliklerine verdiği destekle de gönüllerde taht kuran, dünya genelinde 7., Türkiye’de ise 1. sırada yer alan Burak Özdemir’in 66.5 milyon takipçisi bulunuyor.

CZN BURAK KİMDİR

CZN Burak ya da gerçek adıyla Burak Özdemir 24 Mart 1994, İstanbul doğumlu Türk şef, lokantacı ve internet fenomenidir.

CZN Burak’ın burcu Koç burcudur.

İstanbul’da doğdu. Aslen Hatay Yayladağı Yoncakaya köyündendir.

Hatay Medeniyetler Sofrası adlı lokanta zincirinin sahibidir. Arap ve Anadolu Mutfağına ait yemekleri kameraya karşı gülümseyerek yaptığı yemek şovlarını sosyal medya platformlarında yayımlayarak “Smiley bae” adıyla tanınmış ve bir internet ünlüsü olmuştur.

Tekstil firması sahibi olan babasının desteğini alarak 2009’da Aksaray’da Hatay Medeniyetler Lokantası adlı bir kebapçı açtı. Birkaç yıl içinde farklı şubeler açarak bir lokanta zinciri kurdular.

Burak Özdemir, sosyal medyadan paylaştığı yemek videoları ile ünlendi. Instagram hesabı yüksek takipçi sayılarına ulaştı. Videolarında kameradan gözlerini ayırmadan yemek yapması ile tanınır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir