Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret için heyecanlandıran açıklama

Yarın başlayacak asgari ücret görüşmeleri öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Asgari ücret ve vergi dilimi gibi pek çok konuda işverenlerimizle işbirliği yaptık" dedi. "Çalışma hayatında çözülemeyecek hiçbir sorun olmadığını" vurgulayan Erdoğan, dün açıklanan enflasyon verilerine değinerek "İyileşme şubat ayından itibaren daha makul ve kontrolü kolay bir yere gelecektir" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) 28. Olağan Genel Kurulu’nda konuştu.

İYİLEŞME HIZLANACAK

TÜİK verilerine göre yıllık enflasyonun yüzde 84,39 ile yıllık bazda 18 ay sonra ilk kez gerilemiş olmasına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli mesajlar verdi. Erdoğan, ‘Dün açıklanan kasım ayı enflasyon verileri iyileşmenin belirtilerini gösteriyor. Yılbaşıyla birlikte iyileşme hızlanacak, önümüzdeki şubattan itibaren daha makul ve kontrolü kolay bir yere gelecektir’ dedi.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

‘İşçi ve işveren kesimi arasındaki diyalog güçlü olmadığı zaman sosyal huzursuzluk yaşanması kaçınılmazdır. Biz iktidara geldiğimiz günden beri tüm kesimlerin hassasiyetlerini dikkate alan politikalar uygulamaya özel önem verdik. Çalışma hayatını tüm taraflarıyla dinledik. Son dönemde işverenlerimizle yakın mesai yaptık. Geçtiğimiz 20 yılda asırlara bedel demokrasi ve kalkınma adımları ekonomide de tarihi dönüşümlere yol açmıştır. Makroekonomik göstergeleri ülkemizin hangi alanlarda 3-5-10 kat büyüdüğünü takip ediyorsunuz.’

ÜLKEMİZİ DÜNYANIN EN BÜYÜK İLK 10 EKONOMİSİ ARASINA ÇIKARACAĞIZ

‘En basitinden dünya milli gelir sıralamasında bugün bulunduğumuz yerin iki kat üzerinde bir yere ulaşabilecekken biraz daha sabretme mecburiyetinde kaldık. Küresel krizleri fırsata dönüştürerek ülkemizi dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına çıkaracağız. Bizim kaderimiz artık birilerinin elinde değil artık kaderimizi milletimizin kendisi belirliyor.’

TERÖRÜ YERİNDE BİTİRECEĞİZ

‘Terörü yerinde bitireceğiz. Terör Suriye’nin kuzeyinden kaynaklanıyorsa biz onları içeri sokarak değil kaynağında bitiriyoruz. Kobani’de şunu yapamazsınız bunu yapamazsınız. Kobani bitti ya. Biz onları Suriye’de bitiyoruz. İdlib’de Kobani’de gereken tedbirleri alıyoruz, aldık ve bundan sonra da alacağız. Terörist dostlarınıza söyleyin Türkiye artık onlar için bereketli bir yer değil. Türkiye’ye girdikleri an burada boğulacaklar. Türkiye yeni bir şahlanış içine girmiştir ve bu şahlanışımız devam edecektir.’

ERDOĞAN’DAN ‘ASGARİ ÜCRET’ MESAJI: MASADA BU KONULAR VAR

Erdoğan, milyonların merakla beklediği yeni asgari ücret için görüşmeler başlamadan önce konuya ilişkin önemli mesajlar verdi. İşçi ve işverenlerle ilgili konuşan Erdoğan, “Asgari ücret ve vergi dilimi gibi pek çok konuda işverenlerimizle işbirliği yaptık” ifadelerini kullandı. Erdoğan çalışma hayatında çözülecek sorun olmadığını vurgularken ayrıca “Asgari ücret gibi konularda gereken fedakarlıkları yaparak çalışanlarımızın haklarını, refahlarını ne kadar iyi korursak bu ortak hedeflerimize o derece hızlı ve güvenli ulaşabiliriz. Şu anda masada zaten bu konularımız var, onları da süratle bitireceğiz” şeklinde konuştu.

ŞUBAT AYINI İŞARET ETTİ! “DAHA MAKUL BİR YERE GELECEK”

Dün açıklanan enflasyon verileri iyileşmenin sürdüğünü gösteriyor. İnşallah yılbaşından sonra, şubat ayından itibaren daha makul ve kontrolü kolay bir yere gelecektir.

2018 Ağustos’unda ülkemiz ‘ekonomiyi yok etme’ tehditleriyle karşı karşıya kalmıştı.

Benzer Haberler
1575365459942-asgari-ucret-disk
DİSK asgari ücret talebini ’13 bin 200 lira’ olarak açıkladı
asgarii
AK Parti’nin yetkili isminden asgari ücret için sürpriz rakam: ‘Büyük bir devrim bana göre’
asgari
Asgari ücret için öne çıkan iki rakam: 9 bin 350 TL ve 8 bin TL

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir