Cemevinde Muharrem ayı iftarına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Provokasyona geçit verilmedi’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Hüseyin Gazi Cemevi'ne ziyarette bulunarak Muharrem iftarına katıldı. Hüseyin Gazi Türbesi ve Cemevi Dedesi Hüseyin Öz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretine ilişkin A Haber'e yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle olayların olduğu günlerde bizi ziyaret etmesi, bir cemevini ziyaret etmesi bize güç veriyor. Bu birliğimizin ve beraberliğimizin pekişmesi anlamına da geliyor. Alevi toplumu bu provokasyonlara gelmez." ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cemevlerine yönelik bir takım kirli odakların sistematik provokasyonunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Hüseyin Gazi Cemevi’nde Muharrem iftarına katıldı.

Programda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da yer aldı.

“BAZI KARANLIK ODAKLAR CEMEVLERİNE KARŞI SALDIRILAR DÜZENLEDİLER”

Hüseyin Gazi Türbesi ve Cemevi Dedesi Hüseyin Öz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretine ilişkin A Haber’e özel açıklamalarda bulundu.

Hüseyin Öz şu ifadeleri kullanmıştı:

“Muharrem ayının içerisindeyiz. Bugün Muharrem’in 10. günü… Hz. Hüseyin’in şehit edildiği gün. Bu ziyaretin bugün olmasının bir anlamı var. Birkaç gündür bazı karanlık odaklar cemevlerine karşı saldırılar düzenlediler. Bu saldırganlar yakalandı ama arkasında kimler var, kimler bu saldırılardan medet umuyor?

“BU ZİYARET, BİRLİĞİMİZİN VE BERABERLİĞİMİZİN PEKİŞMESİ ANLAMINA GELİYOR”

Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle olayların olduğu günlerde bizi ziyaret etmesi, bir cemevini ziyaret etmesi bize güç veriyor. Bu birliğimizin ve beraberliğimizin pekişmesi anlamına da geliyor.

0X0 Son Dakika Baskan Erdogan Ankarada Huseyin Gazi Cemevinde Muharrem Iftarina Katildi 1659981435209 0X0 Son Dakika Baskan Erdogan Ankarada Huseyin Gazi Cemevinde Muharrem Iftarina Katildi 1659981437214 0X0 Son Dakika Baskan Erdogan Ankarada Huseyin Gazi Cemevinde Muharrem Iftarina Katildi 1659981439515 0X0 Son Dakika Baskan Erdogan Ankarada Huseyin Gazi Cemevinde Muharrem Iftarina Katildi 1659981506834 2 18

Cemevinde Muharrem ayı iftarına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Provokasyona geçit verilmedi’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.