Çocuğunun yanında erotik yayın yapan TikTok ahlaksızı kadın ile FETÖ’cü terörist Cevheri Güven’in ortak noktası

Başörtülü bir kadının yanında çocuk varken canlı video kaydı yapmasına ilişkin görüntülerin bazı sitelerde yayınlanması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı "Müstehcenlik ve hayasızca hareketler" suçu kapsamında soruşturma başlatıldı. Kadının avukatı ise FETÖ firarisi Cevheri Güven'in avukatı çıktı.

featured

İstanbul’da kapalı bir kadın TikTok üzerinden yayınladığı videoda çocuğunun yanında pornografik canlı yayın yaptı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, görüntülerin müstehcen olduğu tespitiyle soruşturma başlattı.

Başsavcılık tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Bazı basın ve yayın organlarında, bir kadın şahsın çocuğunun bulunduğu odada erotik video kaydı yaparak sosyal medya üzerinden canlı yayın yaptığı yönündeki haberler üzerine yapılan incelemede, tespit edilen söz konusu video kaydı içeriğinin müstehcenlik ve hayasızca hareketler suçları kapsamında kalabileceği değerlendirilmekle, Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından kaydı yapan ve yayınlayan şüpheli/şüpheliler hakkında resen soruşturma başlatılmış olup, şüpheli hakkında gözaltına alınması yönünde talimat verilmiştir.”

Savcılığın görevlendirdiği Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri o kadını gözaltına aldı. Sultanbeyli’de alınan kadının emniyete götürüldüğü öğrenildi.

thumbnail
İlişkili Haber
Çocuğunun yanında erotik video kaydı yapan TikTok ahlaksızı türbanlı kadın gözaltına alındı

CEVHERİ GÜVEN’İN ESKİ AVUKATI

Bu canlı sohbeti yapan kadının avukatı ise  FETÖ firarisi Cevheri Güven‘in avukatı çıktı. Odatv’nin ulaştığı Avukat Ömer Tekin Türker, geçici bir süre Cevheri Güven’in avukatlığını yaptığı kabul ederek, “Evet ben geçici süre Nokta dergisinden dolayı Cevher Güven’in avukatlığını yaptım. Aynı büroda çalıştığımız meslektaş gözaltına alınmıştı.  Esasında bu dosyalar onun dosyalardı. Ancak o gözaltına alındığı için avukatlık kanuna göre dosyaları bana verildi. O sebeple yaptım . O arkadaş çıktıktan sonra da o dosyalardan istifa ettim” diye konuştu.

Ömer Tekin Türker’in “aynı büroda çalıştım” dediği kişi Avukat Kadir Kökten’di.

FETÖ’nün  Millet gazetesinde  köşe yazarlığı da yapan Kadir Kökten Zaman gazetesinde de muhabir olarak bir dönem çalıştı. Kadir Kökten daha sonra FETÖ’den tutuklanarak belli bir süre cezaevinde kaldı.

HAYATİ TEHLİKESİ VAR

Sözkonusu kadının, eşi tarafından terk edildikten sonra  maddi kazanç sağlamak  için zamanında bu tarz yayınlar yaptığını ifade eden Avukat Tekin şöyle konuştu:

“Bu yayın bir yıldan fazla bir süre önce yapıldı. Bununla alakalı elimizde 8-10 tane erişimin engellenmesi kararı var.  Farklı farklı sitelerde yayınlanmış. Hanımefendi kocasının kendisini terk ettiği bir dönemde maddi kazanç için yapmış bunu. Şu an kocasıyla tekrardan bir araya geldi. Bunun öğrenilmiş olması kadın açısından hayati bir tehlike barındırıyor. Kadın şu an saklanıyor.”

Öte yandan olay sonrası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’da inceleme başlattı.
Avukat Ömer Tekin Türker ifade sonrası can güvenliği nedeniyle savcılığa koruma altına altına alınması yönünde müracaatta bulunacaklarını söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir