CIA’nın uyuşturucu pazarına çomak soktu! FETÖ’den Süleyman Soylu’ya ‘intikam’ operasyonu

Yasadışı operasyonları için en önemli gelir kaynağı uyuşturucu ticareti olan CIA'nın, Orta Asya'da üretilip işlenen ve Avrupa'ya taşınan uyuşturucu ticaretine Türkiye büyük darbe vurdu. Türk güvenlik güçlerinin Avrupa Birliği istatistiklerine de yansıyan büyük mücadelesi, CIA tarafından hedef haline getirildi. Örtülü algı operasyonlarından bir yenisini daha başlatan CIA, küresel uyuşturucu trafiğine darbe vuran kurum ve şahısları, uyuşturucu tüccarı olmakla suçladı. CIA'nın Türkiye'deki kurumları hedef alan kara propagandasını ise uyuşturucu ticaretindeki ortağı FETÖ yürütüyor.

featured

ABD istihbarat örgütü CIA, küresel uyuşturucu ağının ana merkezi haline geldi. Uyuşturucu, kumar ve fuhuştan elde ettiği gelirle terör örgütlerinin finansmanını sağlayan; darbeler için kaynak oluşturan CIA, yönetimini darbe ile değiştiremediği ülkelerde ise uyuşturucu üzerinden bir algı operasyonu yürütüyor. En son Venezuela’da Devlet Başkanı Maduro’yu darbe ile devirmeye çalışan ancak başarılı olamayan ABD, Maduro hakkında “uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı” suçlamasıyla iddianame hazırlamıştı.

YILLIK 50 MİLYAR DOLAR GELİR

1.3 trilyon dolarlık dünya uyuşturucu piyasasını sevk ve idare eden CIA’nın buradan kazandığı para, yasa dışı operasyonların bütçesi için tek kaynağı durumunda. CIA’nın uyuşturucu üretim tarlası konumundaki Afganistan’dan başlayarak İran, Türkiye ve Balkanlar üzerinden devam eden uyuşturucu trafiğinde her yıl 250 ton eroin ve esrar taşınıyor. Bu kuryelik görevini ise, CIA tarafından bölgeye okullar vasıtasıyla yerleştirilen Fetullahçı Terör Örgütü mensupları yapıyor.

CIA’NIN UYUŞTURUCU KURYESİ FETÖ, SATICISI PKK

CIA ve FETÖ-PKK işbirliği, küresel uyuşturucu ticaretinin en önemli üçgeni haline geldi. CIA desteği ile Orta Asya ülkelerinde yayılan FETÖ’nün Afganistan’da üretilen uyuşturucu hammaddesini Orta Asya ülkelerinde kurduğu laboratuvarlarda işleyerek Avrupa’ya taşıdığı ortaya çıktı. FETÖ tarafından Avrupa’ya taşınan uyuşturucunun satış ayağını ise PKK üstleniyor.

BATAKLIK OPERASYONU İLE DEŞİFRE OLDULAR

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu ve uyuşturucu geliri aklanmasına yönelik 67 kişinin gözaltına alındığı ‘Bataklık’ operasyonunda şebekenin üç yönetici ortağı Çetin Gören, Halil Aslantaş ve Nejat Daş’ın da aralarında bulunduğu 34 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bataklık operasyonunda elde edilen deliller ve sanık ifadeleri, suç şebekesinin Çetin Gören, Halil Aslantaş ve Nejat Daş tarafından yönetildiğini ortaya koydu. Üç isim 1990’lı yıllardan beri ayrı ayrı uyuşturucu ticareti yapsa da 2000’li yıllarda ortaklığa girip şirket kurdular.

Üç isim, kurdukları suç ortaklığını Türkiye, Hollanda, Belçika, İtalya, İngiltere, İspanya, Brezilya, Ekvador ve Peru’yu kapsayan büyük bir uyuşturucu ağına dönüştürdüler.

HOLLANDA’DA DEŞİFRE OLDULAR

Ancak 4 Mayıs 2012 günü Hollanda polisinin Çetin Gören’in evine baskın yapmasıyla her şey değişti. “Ekvador’dan muz ithal ediyorum” diyerek, Belçika’nın Anwers Limanı’na 8 ton uyuşturucu getirdiği tespit edildi. Tutuklandı ancak 2014’te adli kontrolle serbest bırakıldı. Gıyabında 14 yıl hapis cezası verildi fakat firar etti. 2016 yılında Hollanda’da kara para aklamadan 12 yıl hapis cezası aldı.

Geçen sene yapılan Bataklık operasyonu ise Hollanda’da 2012’da yapılan 8 tonluk uyuşturucu operasyonunda Çetin Gören’in ortağının Halil Aslantaş olduğunu ortaya çıkardı.

 

 

Soruşturmayı yapan birimlerin tespitlerine göre operasyonla ilgili haberlerde adı geri planda kalan Halil Aslantaş, hem Nejat Daş hem de Çetin Gören ile ortak uyuşturucu ticareti ve uyuşturucu parasının aklanması işi yapıyor.

Halil Aslantaş ayrıca kendi başına bağımsız olarak da uyuşturucu kaçakçılığı gerçekleştiriyor. Çetin Gören’in ceza aldığı 2012 yılında Belçika Anwers’ta yakalanıp Hollanda’ya genişleyen 8 tonluk kokain sevkıyatında doğrudan pay sahibi.

TÜRKİYE’DE FETÖ KORUMASINDA

Halil Aslantaş’ın uyuşturucu kaçakçılığı 1990’lı yıllara dayanıyor. İlk kez 1996 yılında Hollanda’da 35 kilogram uyuşturucuyla yakalandı. Daha sonra Belçika’da 8 tonluk kokain işinde ortaklık yaptı. Ortaya çıkınca 2012 yılında Türkiye’ye kaçtı.

O dönem FETÖ’nün güçlü olduğu Emniyet ve yargı ayakları ise Aslantaş’ın Türkiye’de dokunulmaz olmasını sağladı.

Halil Aslantaş’ın FETÖ ile ilişkisi, uyuşturucu ticaretindeki ortakları olan ve haklarında uluslararası arama kararları bulunan Çetin Gören ile Nejat Daş’ın da Türkiye’de rahat bir hayat sürmelerini sağladı. Çetin GörenHalil Aslantaş ve Nejat Daş hakkında 2012 yılından itibaren Hollanda başta olmak üzere, Belçika, İspanya hatta Brezilya polisi Türkiye’den bilgi ve adli yardım talep etmesine rağmen hiçbir talebe cevap verilmedi. FETÖ’nün polisteki yapılanması bu talepleri sümen altı etti.

Çetin Gören hakkında verilmiş mahkûmiyet kararı, Yargıtay’daki bir FETÖ’cü savcının talebi ile bozuldu.

UYUŞTURUCU PARASI BANK ASYA’DA

2012’de Türkiye’ye firar eden Halil Aslantaş, uyuşturucu parasını FETÖ’nün Bank Asya’sı üzerinden akladığı ortaya çıktı.

Yapılan incelemede 50 milyon Euro para hareketi tespit edildi. Halil Aslantaş, Bank Asya’da yaptığı tüm işlemlerin dekontlarını bir bankadaki kiralık kasasında saklamış. Bank Asya işlemlerine ait dekontların tamamı, şifresini vermemek için direndiği o bankadaki kiralık kasada ele geçirildi. Tespitlere göre FETÖ elebaşı Gülen’in çağrısı üzerine kendisinin, eşinin ve vefat eden babasının da Bank Asya’ya para yatırdığı belirlendi.

CIA, ALANI TEKRAR AÇMAYA ÇALIŞIYOR

Türk güvenlik güçlerinin son yıllarda peş peşe gerçekleştirdiği narkotik operasyonları ile büyük darbe alan küresel uyuşturucu ticaretinin Türkiye hattı, tekrar açılmak ve uyuşturucu ticareti için güvenli hale getirilmek isteniyor.

CIA’nın uyuşturucu kuryesi FETÖ eliyle Türkiye’de başlatılan ve Türkiye’deki operasyonların arkasındaki isim olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun hedef alındığı algı operasyonları FETÖ’nün Türkiye’deki destekçilerinin de katılımı ile devam ediyor.

UYUŞTURUCUYA DARBE VURAN BAKANI UYUŞTURUCU TÜCCARLIĞI İLE SUÇLADILAR

Firari uyuşturucu mafyası Sedat Peker‘in videolarıyla başlatılan algı operasyonunda hedefe konan isim İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu.

Uyuşturucu ile mücadelede tek başına Avrupa ülkelerinde yapılan operasyonları üçe katlayan Türkiye’nin bu başarısı 2022 Avrupa Uyuşturucu Raporu’na da yansıdı.

Rapora göre Avrupa ile Türkiye’de bu sene ele geçirilen uyuşturucu miktarları şöyle:

FETÖ’CÜ TERÖRİSTLERİN İNTİKAM TWEETLERİ

CIA’nın Türkiye’deki uyuşturucu trafiğine darbe vuran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ’nün uzman olduğu kara propaganda yöntemi ile görevden el çektirilmeye zorlanıyor. Soylu için peş peşe ‘uyuşturucu ticareti yapıyor’ iftiraları atan FETÖ’cü firari teröristler, işi o kadar ileri boyuta taşıdı ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni dahi uyuşturucu tüccarlığı ile suçladı.

uyuşturucu

 

CHP’DEN FETÖ’NÜN CIA OPERASYONUNA DESTEK

Firari FETÖ’cü teröristler tarafından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti aleyhine başlatılan kara propagandaya en büyük destek ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘ndan geldi.

Geçtiğimiz hafta ABD’yi ziyaret eden ve 8 saatlik kayıp zaman dilimini hala açıklayamayan Kılıçdaroğlu’nun ABD’de yaptığı görüşmelerden sonra Türkiye Cumhuriyeti’ni uyuşturucu ticareti yapmakla suçlaması kamuoyunda büyük tepkilere neden olmuştu.

https://twitter.com/tv100/status/1588106784878825472?s=20&t=RxxD9XdbUEMLWnAo0gLBiw

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

“Bugün Türkiye’de yer altı suç örgütleri at koşturuyorlar” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Metamfetamin sokaklarda çok hızlı yayılıyor. Sıvı olarak Türkiye’ye getiriliyor. Türkiye’deki laboratuvarlarda, özellikle İstanbul’daki laboratuvarlarda kristal hale çevriliyor. Dünyada uyuşturucu ile mücadele eden tüm kurumların ortaklaştığı bir nokta var: Metamfetamin dünyanın kabusu olacak. Çünkü bağımlılık yapma potansiyeli çok yüksek olan sentetik bir uyuşturucu. Kimyasallar karıştırılarak, küçük laboratuvarlarda üretiliyor ve çok ucuz olduğu için çok hızlı yayılıyor. Uyuşturucunun her türüyle ama özellikle de meth ile savaşmamız lazım. Bu ailelerimizi, gençlerimizi, sokaklarımızı savunmak için vereceğimiz çok önemli bir savaş.” demişti.

thumbnail
İlişkili Haber
Namuslu ayağına yatıp uyuşturucu baronları ile düşüp kalkıyor! İşte Kemal Kılıçdaroğlu gerçeği…

Soylu’ya çirkin sözlerle yüklenen Kılıçdaroğlu, “Gelelim ‘Okul önünde yakaladığınız uyuşturucu satıcısının bacağını kırın’ diyen namıdiğer Fotoroman Süleyman’a. O da Fotoromancı ya, Saray da çok iyi biliyor ki bu uyuşturucuları kendileri davet ettiler bu ülkeye. ‘Paralarınızı getirin, her şeye göz yumacağız’ dediler ve göz yumdular. Bunlar onunla bununla poz veren, gençlerin diliyle söyleyeyim ‘Breaking Bad Süleyman’ ülkenin çocuklarının zehirlenmesine göz yummuştur. Yazıklar olsun onlara.” ifadelerini kullanmıştı.

https://twitter.com/suleymansoylu/status/1588210529251762177?s=20&t=UOoAO37X0xryznBlOwPHRw

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir